RaportowanieDni do konwersji lub korekty – segment w Google Ads

26 czerwca 20242
Segment “Dni do konwersji lub korekty” w Google Ads to narzędzie, które pozwala reklamodawcom analizować, ile dni upływa od pierwszej interakcji użytkownika z reklamą do momentu dokonania konwersji. Dzięki tej funkcji można lepiej zrozumieć proces zakupowy klientów oraz optymalizować kampanie reklamowe pod kątem ich skuteczności. We wpisie znajdziesz szczegółowe informacje na temat tego segmentu oraz jak można go wykorzystać.
Dni do konwersji lub korekty - segment w Google Ads

Jak działa segment “Dni do konwersji lub korekty”?

Google Ads śledzi każdą interakcję użytkownika z reklamami i zapisuje czas tych interakcji. Gdy użytkownik dokonuje konwersji (np. zakupu, rejestracji), system rejestruje, ile dni upłynęło od pierwszej interakcji z reklamą do momentu konwersji.

Dane są segmentowane według liczby dni, które upłynęły od pierwszej interakcji do konwersji. Możesz zobaczyć, jak szybko użytkownicy podejmują decyzje zakupowe i jakie interakcje prowadzą do konwersji.

Korzyści z używania segmentu “Dni do konwersji lub korekty”

 1. Lepsze zrozumienie ścieżki klienta (pozwala zrozumieć, jak długo trwa proces decyzyjny klientów; pomaga identyfikować wzorce zachowań, które prowadzą do konwersji).
 2. Optymalizacja kampanii (możliwość dostosowania strategii ustalania stawek i budżetów w zależności od czasu, jaki użytkownicy potrzebują na dokonanie konwersji; lepsze zarządzanie kampaniami remarketingowymi, wiedząc, kiedy użytkownicy są bardziej skłonni do konwersji).
 3. Poprawa komunikacji marketingowej (dostosowanie komunikatów reklamowych do różnych etapów ścieżki zakupowej; personalizacja reklam w zależności od tego, ile dni upłynęło od pierwszej interakcji).

Jak ustawić segment “Dni do konwersji lub korekty” w Google Ads?

Zaloguj się do panelu Google Ads. Przejdź do kampanii lub grupy reklam, którą chcesz analizować. Kliknij na ikonę “Segmenty” w górnym menu nad tabelą danych.

Dni do konwersji lub korekty - segment w Google Ads

Wybierz “Konwersje” z listy dostępnych segmentów, a następnie “Dni do konwersji lub korekty”.

Dni do konwersji lub korekty - segment w Google Ads

Zobaczysz teraz, jak liczba dni do konwersji wpływa na wyniki Twojej kampanii. Analizuj dane i podejmuj decyzje optymalizacyjne na podstawie uzyskanych informacji.

Dni do konwersji lub korekty - segment w Google Ads

Praktyczne zastosowania segmentu “Dni do konwersji lub korekty”

 1. Analiza efektywności kampanii remarketingowych (sprawdź, ile dni upływa od momentu, gdy użytkownik zobaczył reklamę remarketingową, do dokonania konwersji; dostosuj częstotliwość i treść reklam remarketingowych, aby lepiej odpowiadały na potrzeby użytkowników na różnych etapach ścieżki zakupowej).
 2. Optymalizacja budżetu (jeśli zauważysz, że większość konwersji odbywa się w określonym czasie, możesz zwiększyć budżet w tym okresie, aby maksymalizować zasięg i liczbę konwersji).
 3. Personalizacja komunikacji (twórz różne kampanie reklamowe dla użytkowników na różnych etapach procesu zakupowego, dostosowując treść i ofertę reklamową do ich potrzeb i poziomu zaangażowania).

Podsumowanie

Segment “Dni do konwersji lub korekty” w Google Ads jest świetnym narzędziem, które pomaga reklamodawcom lepiej zrozumieć proces zakupowy klientów, optymalizować kampanie i dostosowywać strategię marketingową do zachowań użytkowników. Dzięki analizie tych danych możesz zwiększyć efektywność swoich kampanii reklamowych i osiągnąć lepsze wyniki.

WSPÓŁPRACA ZE MNĄ
Od 2011 roku jako specjalista Google Ads zajmuję się prowadzeniem i optymalizacją kampanii w systemie reklamowym Google. Dotychczas przeprowadziłem ponad 2300 kampanii, których budżet przekroczył już 30 mln zł. Jeśli szukasz kogoś komu chcesz zlecić prowadzenie swoich kampanii, napisz do mnie. Pracuję tylko z firmami, które poważnie podchodzą do tematu, dlatego zapoznaj się proszę z moimi zasadami współpracy. Jeśli je akceptujesz, wyślij mi wiadomość :)

2 komentarze

 • luk

  10 lipca 2024 at 14:55

  Hmm, ok widzę że powiedzmy 80% zamyka się w 1 dniu. Co w praktyce można zrobić w zakresie remarketingu? Piszesz o dostosowywaniu częstotliwości i treści reklam w określonym czasie czy tez o zwiększeniu budżetu w określonym czasie. Jak to zrobić w praktyce gdyż z tego co wiem to nie ma opcji dostosowywania budżetu, stawek, częstotliwości itd w zależnosci od informacji które daje ten segment

  Reply

  • Marcin Wsół

   11 lipca 2024 at 12:42

   Można dodać listę remarketingową o żywotności 1 dzień i wyświetlać reklamy użytkownikom tylko w ciągu 24h od momentu wejścia na stronę.
   Co do dostosowania budżetu, możesz przygotować odrębną kampanię kierując na listy remarketingowe i tam dodać dedykowany budżet. Jeśli użytkownik będzie szukać dalej, Twoje reklamy mogą się wyżej i częściej wyświetlać. Generalnie to kwestia zabawy listami remarketingowymi :)

   Reply

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Cześć!

Potrzebujesz pomocy przy kampanii Google Ads?

Napisz do mnie i sprawdź jak mogę Ci pomóc :)

➡️KONTAKT⬅️

This will close in 40 seconds