Historia systemu Google Ads – Timeline

9 grudnia 20210

[Ostatnia aktualizacja – 06.03.2024] Od powstania systemu Google Ads minęło już ponad 20 lat, więc całkiem sporo. W tym czasie panel przeszedł kilka sporych zmian designu i funkcjonalności. Pojawiło się wiele opcji i formatów reklam, a wiele z nich już od dawna nie istnieje. Jeśli chcesz przekonać się jak wyglądała pełna ścieżka rozwoju systemu Google Ads (wtedy jeszcze Google AdWords) zapraszam do podróży w przeszłość :)
PS. Poniższą oś czasu zamierzam regularnie aktualizować, aby zawsze zawierała najnowsze informacje, co w przypadku innych wpisów tego typu niestety nie ma miejsca.

Historia systemu Google Ads - Timeline

2024
28-03-2024

Status Premium na rok 2024

Status Premium na rok 2024
Statusy Premium na rok 2024 zostały oficjalnie przyznane. Wszyscy kwalifikujący się Partnerzy otrzymali maila w tej sprawie.
Status Premium przyznawany jest 3% najlepszym firmom na podstawie rocznej oceny. Przynależność do tej grupy jest określana na podstawie szeregu czynników, takich jak przyrost liczby klientów, utrzymanie dotychczasowych klientów, dywersyfikacja usług i roczne wydatki na reklamę.
Wyszukiwarka Partnerów dostępna jest pod linkiem – https://partnersdirectory.withgoogle.com/
06-03-2024

Grafiki tworzone przez AI

Grafiki tworzone przez AI
Na niektórych kontach Google Ads pojawiła się zakładka z możliwością wyboru grafik wygenerowanych przez sztuczną inteligencję.
29-02-2024

Automatyczne wstrzymywanie grup reklam niegenerujących wyświetleń od 13 miesięcy

Od 11 marca 2024 r. Google wprowadzi trwałą zmianę, która automatycznie wstrzyma grupy reklam utworzone co najmniej 13 miesięcy temu i które nie miały wyświetleń w ciągu ostatnich 13 miesięcy.
Oczekuje się, że wdrożenie zakończy się na wszystkich produkcyjnych kontach Google Ads do 30 kwietnia 2024 r. Ma to na celu poprawę komfortu korzystania z Google Ads dla reklamodawców.
22-02-2024

5 wyników sponsorowanych dla zapytań lokalnych w USA

5 wyników sponsorowanych dla zapytań lokalnych w USA
Google testuje wyświetlanie w Stanach Zjednoczonych 5 wyników sponsorowanych dla zapytań lokalnych.
22-02-2024

Aktualizacje sekcji reklam w GA4

Aktualizacje sekcji reklam w GA4
Aby uprościć raportowanie w GA4, Google aktualizuje sekcję Reklamy, gromadząc wszystkie istotne raporty dla reklamodawców i wydawców w jednym miejscu.
Znajdziemy tam teraz zakładkę Google Ads, gdzie szybko można sprawdzić skuteczność poszczególnych kampanii.
22-02-2024

Gemini w kampaniach Performance Max

Gemini w kampaniach Performance Max
Google ogłasza kilka nowych funkcji, które pomogą reklamodawcom skalować i tworzyć wysokiej jakości zasoby, w tym wprowadzanie modeli Gemini do Performance Max.
1. Generowanie zasobów jest obecnie wdrażane na całym świecie w języku angielskim, a w przyszłości będzie dostępnych więcej języków. Edycja obrazów zakończy się w marcu w USA, a wkrótce potem nastąpi globalna ekspansja w języku angielskim.
2. Performance Max może teraz generować długie nagłówki, a generowanie linków do podstron będzie dostępne wkrótce.
3. Wkrótce, gdy Google zaktualizuje modele generowania obrazów do wersji Imagen 2 dostosowanej do Google Ads, za pomocą Performance Max będzie można generować zdjęcia związane ze stylem życia, które przedstawiają ludzi w akcji. Podobnie edycja obrazów będzie obejmować także możliwość generowania i dodawania tła przedstawiającego ludzi.
21-02-2024

Automatyczne tłumaczenie rozmowy na czacie z supportem Google

Automatyczne tłumaczenie rozmowy na czacie z supportem Google
Narzędzie Google Translate jest teraz zintegrowane ze wsparciem Google Ads. Oznacza to, że agent może napisać po portugalsku, a wynik dla reklamodawcy będzie po angielsku.
Może to być korzystne dla Google, jeśli brakuje dostępnych agentów na dany rynek/język i może teraz korzystać z dowolnego agenta, aby zapewnić dowolny język.
17-02-2024

Reklamy pojazdów dostępne dla reklamodawców w Australii

Od lutego 2024 r. reklamy pojazdów będą dostępne dla wszystkich australijskich reklamodawców. Reklamy pojazdów zostaną w późniejszym terminie rozszerzone na większą liczbę krajów.
07-02-2024

Poziome wyświetlanie reklam tekstowych

Poziome wyświetlanie reklam tekstowych
Google testuje poziome wyświetlanie reklam tekstowych w wyszukiwarce.
06-02-2024

Nowy wygląd panelu edycji kolumn

Nowy wygląd panelu edycji kolumn
Google wprowadza nowy widok panelu edycji kolumn. Składa się on z 3 sekcji:
– zalecane kolumny
– kolumny niestandardowe
– wszystkie kolumny
01-02-2024

Nowa zakładka – Rozwiązania

Nowa zakładka - Rozwiązania
W sekcji DZIAŁANIA ZBIORCZE pojawia się nowa zakładka – ROZWIĄZANIA, a w niej:
1. Podsumowanie konta (umożliwia generowanie raportu skuteczności konta Google Ads)
2. Skuteczność reklamy (umożliwia generowanie arkusza kalkulacyjnego Google z wykresami rozkładu ilustrującymi skuteczność reklamy)
3. Wykrywanie anomalii na koncie (umożliwia wysyłanie e-maila, gdy statystyki skuteczności konta znacząco odbiegają od normy)
4. Sprawdzanie linków (sprawdzanie czy adresy URL w reklamach i słowach kluczowych nie zwracają błędu typu „nie znaleziono strony” lub innego błędu)
5. Elastyczne budżety (dynamiczne dostosowanie codziennego budżet kampanii według niestandardowego schematu przydziału budżetu)
6. Wspólna lista wykluczeń (uproszczenie zarządzania kryteriami wykluczeń)
31-01-2024

Nowy format wyświetlania reklam w wyszukiwarce

Nowy format wyświetlania reklam w wyszukiwarce
Google testuje nowy format wyświetlania reklam w wyszukiwarce. Mają one postać kart z grafikami.
24-01-2024

Podobne wyniki produktowe

Podobne wyniki produktowe
Google testuje nową sekcję w reklamach produktowych, która wyświetla produkty podobne do klikniętego produktu.
23-01-2024

Gemini w Google Ads

Gemini w Google Ads
Gemini, model sztucznej inteligencji, w nadchodzących miesiącach zostanie rozszerzony na więcej podstawowych produktów Google, w tym Google Ads.
Dostęp w wersji beta do funkcji konwersacyjnej w Google Ads jest teraz w pełni dostępny dla reklamodawców anglojęzycznych w USA i Wielkiej Brytanii.
W ciągu najbliższych kilku tygodni Google zacznie go udostępniać na całym świecie wszystkim reklamodawcom posługującym się językiem angielskim.
Proces konwersacji ma na celu pomóc reklamodawcy w tworzeniu lepszych kampanii w sieci wyszukiwania za pomocą czatu. Łączy jego wiedzę z Google AI. Na początek wystarczy adres URL jego witryny, a Google AI pomoże stworzyć zoptymalizowane kampanie w sieci wyszukiwania, generując odpowiednią treść reklam, w tym kreacje i słowa kluczowe.
09-01-2024

Możliwość usunięcia automatycznie tworzonych zasobów w kampaniach Performance Max

Możliwość usunięcia automatycznie tworzonych zasobów w kampaniach Performance Max
Na niektórych kontach Google Ads pojawia komunikat o możliwości usunięcia automatycznie tworzonych zasobów w kampaniach Performance Max.
04-01-2024

Tworzenie kampanii reklamowej bezpośrednio w YouTube Studio

Tworzenie kampanii reklamowej bezpośrednio w YouTube Studio
Twórcy mogą teraz tworzyć proste kampanie reklamowe dla swoich filmów na nowej karcie Oferty w YouTube Studio.
Jeśli twórca potrzebuje większej liczby formatów reklam lub opcji kierowania, może rozważyć utworzenie kampanii w panelu Google Ads.
2023
20-12-2023

Product Studio w Merchant Center Next

Product Studio w Merchant Center Next
Na niektórych kontach Merchant Center Next pojawia się nowa sekcja Product Studio, gdzie reklamodawca może wykorzystać generatywną sztuczną inteligencję do aktualizacji zdjęć produktów.
20-12-2023

Konwersje rozszerzone w GA4

Konwersje rozszerzone to funkcja Google Analytics, która może poprawić dokładność pomiaru konwersji i odblokować skuteczniejsze określanie stawek w Google Ads. Uzupełnia zdarzenia oznaczone jako konwersje.
Gdy klient dokona konwersji w witrynie, reklamodawca może otrzymać własne dane klienta, takie jak adres e-mail, imię i nazwisko, adres domowy i/lub numer telefonu. Dane te mogą być gromadzone i wysyłane do Google w postaci zaszyfrowanej w ramach gromadzenia danych dostarczonych przez użytkowników, a następnie wykorzystywane do ulepszania pomiaru konwersji poprzez konwersje rozszerzone.
Konwersje rozszerzone dopasowują dane własne reklamodawcy do danych Google Ads, aby wypełnić luki w interakcjach z reklamami Google Ads, które mogą być niezauważalne, gdy inne identyfikatory nie są dostępne.
17-12-2023

Browsing Experience w Google Merchant Center

Browsing Experience w Google Merchant Center
Google wprowadza nową funkcję w swoim Merchant Center, mającą na celu wzbogacenie komfortu przeglądania (Browsing Experience) dla kupujących. Nowy wskaźnik, będący wciąż w fazie beta, jest elementem umożliwiającym uzyskanie odznaki Top Quality Badge.
Aby osiągnąć najlepszy wynik w nowym wskaźniku, sprzedawcy detaliczni muszą skupić się na dwóch kluczowych elementach: jakości i liczbie obrazów dotyczących konkretnego produktu.
08-12-2023

Usunięcie Google Signals z tożsamości raportowania

Usunięcie Google Signals z tożsamości raportowania
Google wprowadza zmiany w sposobie, w jaki Google Analytics 4 mierzy użytkowników na różnych urządzeniach i platformach.
12 lutego 2024 r. Google Signals zostaną usunięte z tożsamości raportowania. Ta zmiana będzie miała zastosowanie do wszystkich usług Google Analytics 4 i będzie miała wpływ tylko na funkcje raportowania.
23-11-2023

Możliwość wyboru systemu rezerwacji reklam video z poziomu Google Ads

Możliwość wyboru systemu rezerwacji reklam video z poziomu Google Ads
Na niektórych kontach Google Ads pojawia się możliwość wybrania systemu rezerwacji reklam video z nową opcją Premier Reach, która pozwala uzyskać dostęp do specjalnych funkcji i wyświetlać reklamy w najlepszych treściach za pomocą przerywników, reklam In-Stream możliwych do pominięcia i reklam In-Stream niemożliwych do pominięcia. Dotyczy to lineupów YouTube Select.
15-11-2023

Statystyki tempa wydawania budżetu

Statystyki tempa wydawania budżetu
W sekcji Statystyki na poziomie konta pojawia się nowa sekcja – Statystyki tempa wydawania budżetu. Znajdują się tam informacje na temat tego, czy budżet w danej kampanii został wykorzystany czy nie oraz rekomendacje działań.
15-11-2023

5 grafik jednocześnie w reklamie tekstowej

5 grafik jednocześnie w reklamie tekstowej
Google testuje wyświetlania 5 grafik jednocześnie w jednej reklamie tekstowej.
07-11-2023

Generatywna sztuczna inteligencja w Performance Max

Generatywna sztuczna inteligencja w Performance Max
Google zapowiada, że w kampaniach Performance Max pojawią się nowe funkcje oparte na sztucznej inteligencji, które pomogą generować i ulepszać zasoby kreatywne.
Możliwości generowania zasobów pozwalają tworzyć nagłówki, opisy i obrazy.
01-11-2023

Google TV w ustawieniach sieci w kampaniach video

Google TV w ustawieniach sieci w kampaniach video
W ustawieniach kampanii video pojawia się nowa opcja sieci – Google TV. Jej zaznaczenie umożliwia wyświetlanie reklam w aplikacjach wideo do odtwarzania strumieniowego, które są dostępne w Google TV. Sieć Google TV jest dostępna tylko w kampaniach wyświetlanych w Stanach Zjednoczonych.
01-11-2023

Ads Privacy Planner

Ads Privacy Planner
Google uruchomia nowe narzędzie o nazwie Ads Privacy Planner. Za jego pomocą można odpowiedzieć na kilka pytań dotyczących konfiguracji Google Ads, a następnie Google zaleci rozwiązania pomiarowe, które pomogą w realizacji strategii reklamowej stawiającej na prywatność.
27-10-2023

Przekształcenie segmentów niestandardowych w tematy wyszukiwania

Przekształcenie segmentów niestandardowych w tematy wyszukiwania
Google informuje, że na początku 2024 r. automatycznie uaktualni istniejące segmenty niestandardowe na podstawie aktywności związanej z wyszukiwaniem, do tematów wyszukiwania.
Wraz z udostępnieniem tematów wyszukiwania nie będzie już można dodawać ani edytować segmentów niestandardowych na podstawie wcześniejszej aktywności związanej z wyszukiwaniem w kampaniach Performance Max.
Segmenty niestandardowe oparte na zainteresowaniach będą nadal dostępne.
26-10-2023

Tematy wyszukiwania w kampaniach Performance Max

Tematy wyszukiwania w kampaniach Performance Max
Performance Max analizuje obecnie zasoby, pliki danych i strony docelowe, aby przewidzieć, które miejsca docelowe, w tym wyszukiwane hasła, będą skuteczne w kampanii reklamodawcy.
Teraz, dzięki wersji beta tematów wyszukiwania, można wypełnić luki, dodając informacje o swojej firmie, które według reklamodawcy będą dobrze działać. Łącząc swoją wiedzę z Google AI, będzie mógł zwiększyć swój zasięg we wszystkich kanałach, w tym w wyszukiwarce.
24-10-2023

Nowy podtyp kampanii video

Nowy podtyp kampanii video
Na niektórych kontach Google Ads pojawia się możliwość wyboru nowego podtypu kampanii video – YouTube interactions.
Pozwala on na zwiększenie zaangażowania oraz liczby subskrypcji danego kanału.
19-10-2023

Bardziej rygorystyczne wymagania dotyczące nowych certyfikatów

Bardziej rygorystyczne wymagania dotyczące nowych certyfikatów
Google wprowadza bardziej rygorystyczne wytyczne dotyczące egzaminów, które pojawiły się na platformie Skillshop.
Przed przystąpieniem do któregokolwiek z nowych egzaminów marketerzy będą teraz musieli:
– zrobić zdjęcie dokumentu tożsamości ze zdjęciem
– zrobić zdjęcie swojej twarzy
– nagrać film przedstawiający środowisko przeprowadzania testów
16-10-2023

Spotlight Moments

Spotlight Moments

Google wprowadza nowy pakiet oparty na sztucznej inteligencji o nazwie Spotlight Moments, który automatycznie identyfikuje najpopularniejsze i trafne filmy, dzięki czemu reklamodawcy łatwiej mogą określić momenty związane z kluczowymi wydarzeniami, kiedy widzowie są najbardziej zaangażowani.

11-10-2023

Google Ads Data Manager – uproszczenie zarządzania danymi własnymi

Google Ads Data Manager - uproszczenie zarządzania danymi własnymi
Google wprowadza narzędzie Google Ads Data Manager, aby uprościć sposoby łączenia i wykorzystywania własnych danych w rozwiązaniach reklamowych Google.
Umieszczono wszystkie elementy sterujące zarządzaniem danymi w jednym miejscu, umożliwiając zwiększanie przychodów i lepsze wyniki dla firmy reklamodawcy.
10-10-2023

Kampanie Demand Gen dostępne globalnie

Kampanie Demand Gen dostępne globalnie
Od 10 października kampanie Demand Gen dostępne są dla wszystkich klientów Google Ads na całym świecie.
28-09-2023

„X” (Twitter) dołącza do sieci reklamowej Google

„X” (Twitter) dołącza do sieci reklamowej Google
„X” (Twitter) dołącza do sieci reklamowej Google.
Oznacza to kolejne miejsce do wyświetlania reklam Google Ads.
28-09-2023

Video View Campaigns (VVC) dostępne globalnie

Video View Campaigns (VVC) dostępne globalnie
Video View Campaigns (VVC), kampanie nastawione na wyświetlenia dostępne są globalnie.
Rozwiązania dla reklamodawców, które pozwala uzyskać jak najwięcej wyświetleń we wszystkich formatach wideo w YouTube dzięki dostarczaniu najskuteczniejszych kreacji odbiorcom, którzy z większym prawdopodobieństwem rozważą ich markę.
Kampanie VVC prezentują historię marki w możliwych do pominięcia formatach reklam In-Stream, In-Feed i Shorts.
22-09-2023

Automatyczne dodawanie produktów w Google Merchant Center

Automatyczne dodawanie produktów w Google Merchant Center
Od 24 października 2023 Google planuje automatycznie dodawać brakujące produkty do Merchant Center.
15-09-2023

Nowa opcja ustawień kampanii video – reklamy wieloformatowe

Nowa opcja ustawień kampanii video - reklamy wieloformatowe
Na niektórych kontach Google Ads pojawia się nowa opcja w ustawieniach kampanii video – reklamy wieloformatowe (multi-format ads).
Dzięki temu ustawieniu Google próbuje znaleźć odpowiednią kombinację formatów reklam, co może skutkować większą liczbą wyświetleń.
12-09-2023

Dodatkowe profesje w reklamach usług lokalnych

Dodatkowe profesje w reklamach usług lokalnych
Google rozszerza ofertę reklam usług lokalnych w Wielkiej Brytanii, udostępniając je ponad 23 000 firm prawniczych i agencji nieruchomości działających na obszarze Londynu.
03-09-2023

Nowy program – Premium Services Hub

Nowy program - Premium Services Hub
Google tworzy nowy program dla klientów premium. Zawiera on usługi, takie jak tworzenie i modyfikowanie kampanii, optymalizacja, konsultacje techniczne i rozwiązywanie problemów.
31-08-2023

Ograniczenie reklam dla nowych reklamodawców

Google planuje rozpocząć okres poznawania reklamodawców, których jeszcze nie zna, podczas którego liczba wyświetleń ich reklam może być ograniczona.
Na początek ta zasada będzie miała zastosowanie do tych reklamodawców, którzy kierują swoje kampanie reklamowe na określone marki. Na przykład gdy związek między reklamodawcą a marką, do której odnosi się jego reklama, jest niejasny.
16-08-2023

Nowe karty informacyjne – ideas to try

Nowe karty informacyjne - ideas to try
Na kontach Google Ads pojawiają się nowe typy rekomendacji w postaci kart informacyjnych. Mają na celu zwiększenie skuteczności kampanii na YouTube. Pierwsza, za pomocą narzędzia lektora, a druga dotycząca przewodnika ABCD.
16-08-2023

Wsparcie premium dla małych reklamodawców

Wsparcie premium dla małych reklamodawców
Google uruchamia program pilotażowy oferujący najwyższej jakości obsługę klienta i wsparcie dla wybranych małych firm korzystających z Google Ads.
Zmiana następuje po wzroście skarg ze strony małych firm, które czują się pozostawione w tyle przez automatyczne opcje samoobsługi Google.
15-08-2023

Aktualizacja kampanii Discovery ads to kampanii Demand Gen

Aktualizacja kampanii Discovery ads to kampanii Demand Gen
Google ogłasza, że aktywne kampanie Discovery, zostaną automatycznie uaktualnione do Demand Gen po zarejestrowaniu się w wersji beta.
Od października reklamy Discovery będą mogły przejść na Demand Gen.
Od stycznia do marca 2024 r. wszystkie pozostałe kampanie Discovery zostaną automatycznie uaktualnione do Demand Gen.
12-08-2023

Usunięcie ulepszonego CPC z kampanii produktowych

Google ogłasza, że na początku października 2023 r. wszystkie kampanie produktowe używające Ulepszonego CPC będą działać tak samo jak kampanie z samodzielnym ustawianiem stawek CPC.
08-08-2023

Nowa forma wyświetlania rozszerzenia połączeń

Nowa forma wyświetlania rozszerzenia połączeń
Zaobserwowano nową formę wyświetlania rozszerzenia połączeń na urządzeniach desktopowych. Po kliknięciu w przycisk użytkownik może skopiować numer lub zeskanować kod QR, by uzyskać połączenie z tym numerem.
03-08-2023

Nowy format reklamowy w wyszukiwarce

Nowy format reklamowy w wyszukiwarce
Pojawia się nowy format reklamowy dotyczący wyszukiwania lokalnego.
02-08-2023

5 jednostek reklamowych

5 jednostek reklamowych
W sieci pojawiają się zrzuty ekranu z wynikami wyszukiwania, które zawierają 5 jednostek reklamowych Google Ads po kolei, czyli o 1 więcej niż do było dotychczas.
01-08-2023

Wycofanie podobnych odbiorców

1 sierpnia listy podobnych odbiorców zostają całkowicie usunięte ze wszystkich grup reklam i kampanii.
24-07-2023

Kolekcje w Google Merchant Center

Kolekcje w Google Merchant Center
Na kontach Google Merchant Center pojawia się nowa zakładka – KOLEKCJE.
Kolekcje ułatwiają tworzenie rozbudowanych reklam i bezpłatnych list produktów w prostszy sposób. Mogą również wzbogacić dane produktu, co może zwiększyć wydajność i poprawić wrażenia użytkownika.
13-07-2023

Listy klientów oparte na konwersjach

Listy klientów oparte na konwersjach
W ustawieniach konta pojawia się opcja włączenia list klientów opartych na konwersjach. Powoduje ona automatyczne utworzenie list klientów na podstawie danych o klientach zgromadzonych za pomocą tagów konwersji.
07-07-2023

Tworzenie sygnałów w Performance Max w oparciu o wyszukiwane motywy

Tworzenie sygnałów w Performance Max w oparciu o wyszukiwane motywy
W panelu edycji sygnałów w kampanii Performance Max pojawia się nowa opcja, która pozwala na dodanie wyszukiwanych motywów (słów kluczowych) związanych z danym produktem lub usługą. Można dodać do 10 motywów tego typu.
06-07-2023

Automatyczne rabaty (automated discounts) w Google Merchant Center

Automatyczne rabaty (automated discounts) w Google Merchant Center
Google wprowadza nową funkcję beta o nazwie automatyczne rabaty, aby pomóc sprzedawcom detalicznym skutecznie ustalać ceny swoich produktów w celu zwiększenia zysków.
Sprzedawcy detaliczni korzystający z wersji beta tej funkcji pozwalają Google pomagać im w obniżaniu cen produktów na podstawie wielu sygnałów przesyłanych w czasie rzeczywistym. Sprzedawcy następnie stosują tę cenę w swoich witrynach dla ruchu reklam produktowych.
05-07-2023

Lineup Gen Z Music w Google Ads dostępny globalnie

Google pomaga reklamodawcom dopasować ich markę do muzyki, którą widzowie z pokolenia Z (18-24) znajdują w YouTube dzięki Gen Z Music.
Lineup Gen Z Music jest teraz dostępny na całym świecie za pośrednictwem Google Ads.
05-07-2023

Nowa zakładka w Google Ads – Cross-media report

Nowa zakładka w Google Ads - Cross-media report
W sekcji Pomiar skuteczności pojawia się nowa zakładka – Cross-media report. Pozwala ona na sprawdzenie danych o zasięgu kampanii Digital Video lub Digital Video + Traditional TV. Funkcja jest obecnie w fazie closed beta.
04-07-2023

Nowa funkcja – ulepszenia video (video enhancements)

Nowa funkcja - ulepszenia video (video enhancements)
Google testuje nową funkcję – ulepszenia video (video enhancements). 
Dzięki niej reklamodawca może zezwolić Google na zmianę rozmiaru filmu reklamowego, by utworzyć materiał w nowym rozmiarze (np. zamiana filmu poziomego na pionowy).
04-07-2023

Ograniczenia dotyczące marki

Ograniczenia dotyczące marki
Na niektórych kontach Google Ads pojawia się już możliwość dodania list marek, które można wykorzystać do ograniczenia wyświetleń kampanii w sieci wyszukiwania oraz Performance Max pod kątem konkretnym brandów.
Opcja dostępna jest tylko w kampaniach, które korzystają ze strategii określania stawek na podstawie liczby lub wartości konwersji.
01-07-2023

Google wycofuje opcję ‘Kup przez Google’ w Stanach Zjednoczonych

Google ogłasza, że opcja ‘Kup przez Google’ w wyszukiwarce i Zakupach zostanie wyłączona w Stanach Zjednoczonych 26 września 2023 r.
Po 26 września 2023 r. kwalifikujący się sprzedawcy mogą nadal korzystać z usługi ‘Kup przez Google’ w YouTube.
27-06-2023

Reklamy pojazdów dostępne w nowej lokalizacji

Reklamy pojazdów mogą teraz być wyświetlane zarówno dla nowych, jak i używanych samochodów w stanie Wirginia.
Dzięki temu reklamodawcy pojazdów w stanie Wirginia mogą promować cały swój asortyment nowych i używanych pojazdów wśród zainteresowanych klientów kupujących online następny pojazd.
19-06-2023

Nowe miejsce docelowe w Google Merchant Center – Cloud Retail

Nowe miejsce docelowe w Google Merchant Center - Cloud Retail
Na kontach Google Merchant Center w Stanach Zjednoczonych pojawia się nowe miejsce docelowe – Cloud Retail.
13-06-2023

Finalna wersja nowego interfejsu Google Ads

Finalna wersja nowego interfejsu Google Ads

Po wielu testach Google wybiera finalną wersję nowego interfejsu Google Ads.

Nowy projekt widoku zawiera menu główne po lewej stronie ekranu i strony podzielone na 5 ogólnych kategorii:

1. Kampanie: gdzie reklamodawca analizuje, optymalizuje i zarządza swoimi kampaniami

2. Cele: gdzie reklamodawca definiuje, monitoruje i aktualizuje swoje cele konwersji

3. Narzędzia: gdzie reklamodawca można znaleźć narzędzia do:

– planowania

– stawek i budżetów

– rozwiązywania problemów

– i innych

4. Rozliczenia: gdzie reklamodawca monitoruje swoje wydatki i płatności

5. Administrator: gdzie reklamodawca zarządza swoim zespołem, bezpieczeństwem i ustawieniami konta

09-06-2023

Tworzenie odbiorców z GA4 w Google Ads

Tworzenie odbiorców z GA4 w Google Ads
Na niektórych kontach Google Ads pojawia się opcja tworzenia grup odbiorców w oparciu o dane z Google Analytics 4.
08-06-2023

Synchronizacja kolumn z kontami Google Ads z poziomu MCK

Synchronizacja kolumn z kontami Google Ads z poziomu MCK
Kolumny i segmenty w tabelach mogą wyświetlać się w ten sam sposób na wszystkich kontach, do których reklamodawca ma dostęp na koncie menedżera.
Wystarczy wybrać konto, na którym kolumny i segmenty są ustawione tak, jak chce reklamodawca, a potem przenieść te ustawienia na inne konta. Można też wybrać inne konto dla każdego typu kampanii.
Po zmianie ustawień każda zmiana wprowadzona w kolumnach i segmentach tabel na dowolnym koncie zostanie przeniesiona na wszystkie konta w ramach konta menedżera.
08-06-2023

Nowa wersja Google Ads API – v14

Pojawia się 14 wersja interfejsu Google Ads API. Aby korzystać z niektórych funkcji wersji 14, należy zaktualizować biblioteki klienta i kod klienta.  
01-06-2023

Wykluczenia na poziomie kampanii Performance Max

Wykluczenia na poziomie kampanii Performance Max
Na kontach Google Ads powoli pojawia się możliwość dodawania wykluczeń na poziomie kampanii Performance Max.
01-06-2023

Automatyczne stosowanie reklam jako opcja podczas tworzenia konta Google Ads

Automatyczne stosowanie reklam jako opcja podczas tworzenia konta Google Ads
Podczas tworzenia konta Google Ads pojawia się nowa sekcja, w której domyślnie zaznaczona jest opcja “sugerowane reklamy są automatycznie stosowane w Twoich kampaniach po 7 dniach”.
30-05-2023

Dopasowanie przybliżone na poziomie kampanii

Dopasowanie przybliżone na poziomie kampanii
W kreatorze kampanii pojawia się opcja, w której można wybrać stosowanie dopasowania przybliżonego na poziomie całej kampanii.
27-05-2023

Nagłówki i teksty reklam jako odrębne zasoby reklamowe

Nagłówki i teksty reklam jako odrębne zasoby reklamowe
W sekcji ZASOBY pojawiają się odrębne grupy zasobów – nagłówki oraz teksty reklam.
26-05-2023

Wycofanie odznaki Trusted Store

Wycofanie odznaki Trusted Store
Google zastępuje odznakę Trusted Store odznaką Top Quality Store.
Sklepy mogą zdobyć tę odznakę, jeśli:
– mają szybką wysyłkę
– prokonsumenckie zasady zwrotów
– mają wysokiej jakości stronę internetową
– mają wyjątkowe oceny użytkowników
19-05-2023

Włączenie parametru gBraid dla adresów URL

gBraid to parametr adresu URL, który pomaga mierzyć wyniki reklam z precyzyjnymi linkami w sieci wyszukiwania, produktowej, displayowej i Performance Max w systemie iOS.
Parametr pomoże przypisać konwersje w aplikacjach z powrotem do kampanii reklam internetowych i zapewnić dokładniejsze pomiary w systemie iOS, jednocześnie zwiększając skuteczność kampanii.
Pod koniec czerwca 2023 r. konto Google Ads uzyska dostęp do gBraid. Jednak do rozpoczęcia korzystania z gBraid w kampaniach mogą być wymagane dodatkowe działania.
18-05-2023

Nowy typy reklam na YouTube

YouTube wprowadza dwa nowe typy reklam:
– 30-sekundowe boksy reklamowe niemożliwe do pominięcia w YouTube Select (30-sekundowa reklama zastąpi dwa 15-sekundowe spoty wideo, które są obecnie dostępne w materiałach wideo YouTube Select CTV)
– reklamy, gdy użytkownicy wstrzymują filmy
16-05-2023

Więcej reklam w Gmailu

Więcej reklam w Gmailu
Google testuje większą liczbę reklam w Gmailu.
08-05-2023

Nagłówki i teksty reklam RSA ustawiane na poziomie kampanii

W materiałach pomocy pojawia się nowy wpis dotyczący nagłówków i tekstów reklam w reklamach RSA (elastyczne reklamy w wyszukiwarce), która mają być przypisane na poziomie kampanii, a nie konkretnej reklamy.
Nagłówki i teksty reklam elastycznych reklam w wyszukiwarce (RSA) na poziomie kampanii pozwolą powiązać maksymalnie 3 nagłówki i 2 teksty reklam na poziomie kampanii.
Zasoby te zostaną zastosowane do wszystkich włączonych RSA w kampanii.
01-05-2023

Formaty Shorts w kampaniach typu “Zasięg” na YouTube

Formaty Shorts w kampaniach typu "Zasięg" na YouTube
Google rozszerza format Shorts na kampanie wideo typu “Zasięg” i dodaje reklamy wideo In-Feed do kampanii wideo typu “Zasięg”.
Dodatkowo Google przedstawia ofertę YouTube Select Run of Shorts. Dzięki tej technologii reklamy pojawiają się obok najpopularniejszych i najtrafniejszych filmów w sekcji Shorts.
26-04-2023

Złota plakietka przy reklamach

Złota plakietka przy reklamach

Google testuje złotą plakietkę przy reklamach. Wcześniej testowano plakietki w kolorze niebieskim.

22-04-2023

Automatycznie tworzone zasoby tekstowe w Performance Max

Automatycznie tworzone zasoby tekstowe w Performance Max
Pojawia się nowe ustawienie w kampaniach Performance Max, które pozwala włączyć lub wyłączyć automatyczne tworzenie zasobów tekstowych.
18-04-2023

Nowa kolumna w Google Merchant Center

Nowa kolumna w Google Merchant Center
W Google Merchant Center pojawiła się nowa kolumna – CLICK POTENTIAL, która w 3-stopniowej skali określa potencjał kliknięć danego produktu.
16-04-2023

Reklamy pojazdów dostępne dla kanadyjskich reklamodawców

Od kwietnia 2023 r. reklamy pojazdów dostępne są dla wszystkich kanadyjskich reklamodawców. Reklamy pojazdów zostaną rozszerzone na więcej krajów w późniejszym terminie.

15-04-2023

Nowy parametr w adresach URL – gad

Nowy parametr w adresach URL - gad
Nowy parametr ‘gad’ służy do identyfikowania adresów URL pochodzących z kliknięć reklam i poprawiania dokładności pomiaru konwersji reklam.
Każdy adres URL pochodzący z reklamy Google ma teraz &gad=1 w końcowym adresie URL. Tego parametru nie można dostosować i jest on taki sam dla wszystkich reklamodawców i kampanii.
Parametr ‘gad’ będzie stopniowo wprowadzany w nadchodzących miesiącach. Niektórzy reklamodawcy mogą jeszcze nie znaleźć parametru gad w swoich adresach URL.
12-04-2023

Nowy egzamin w Skillshop

Nowy egzamin w Skillshop

Na platformie Skillshop pojawia się nowy egzamin z tematyki wykorzystania AI w kampaniach Performance Max. Póki co tylko w języku angielskim.

06-04-2023

Wycofanie czterech modeli atrybucji z Google Ads i Google Analytics

Google ogłasza, że poniższe modele atrybucji w Google Ads i Google Analytics 4 zostaną wycofane w lipcu 2023 r.
– pierwsze kliknięcie (first click)
– linearny (linear)
– spadek udziału z upływem czasu (time decay)
– uwzględnienie pozycji (position-based)
29-03-2023

Nowe narzędzie – Centrum Przejrzystości Reklam (Ads Transparency Center)

Nowe narzędzie - Centrum Przejrzystości Reklam
Centrum przejrzystości reklam pozwala sprawdzić wszystkie reklamy zweryfikowanych reklamodawców, a w szczególności:
– jakie reklamy są wyświetlane przez danego reklamodawcę
– które reklamy były wyświetlane w określonych regionie
– data ostatniego wyświetlenia reklamy i jej format
23-03-2023

Nowe funkcje w reklamach Discovery

Nowe funkcje w reklamach Discovery
1. Pliki produktowe w kampaniach Discovery dostępne globalnie
2. Raportowanie na poziomie produktu i atrybucji opartej na danych.
3. Pomiary wpływu przyrostowego dzięki eksperymentom ze zwiększeniem liczby konwersji (Conversion Lift)
21-03-2023

Zmiany w imporcie konwersji z GA4 do Google Ads

Zmiany w imporcie konwersji z GA4 do Google Ads
Google przechodzi z importu konwersji w modelu atrybucji ostatniego kliknięcia niebezpośredniego na pełny import udziału w konwersji w wielu kanałach.
19-03-2023

Biblioteka komponentów – tekst

Biblioteka komponentów - tekst
W bibliotece komponentów pojawia się nowa grupa zasobów – tekst. Można w niej dodać nagłówki oraz teksty reklam, które da się w szybki sposób wykorzystać w elastycznych reklamach w wyszukiwarce oraz elastycznych reklamach displayowych.
18-03-2023

Personalizowane wyniki produktowe

Personalizowane wyniki produktowe
Google testuje zapowiadane na konferencji Search On w ubiegłym roku, personalizowane wyniki produktowe.
10-03-2023

Ujednolicone ustawienie okna konwersji dla importowanych konwersji z Google Analytics 4

Ujednolicone ustawienie okna konwersji dla importowanych konwersji z Google Analytics 4 (10.03.2023)
Google usuwa możliwość niezależnej konfiguracji okien konwersji. Importowane konwersje GA4 w Google Ads będą korzystać wyłącznie z ustawień GA4.
GA4 pozwala wybrać 30, 60 lub 90-dniowe okna konwersji. Google Ads oferował większą elastyczność, umożliwiając wybranie dowolnej długości, od 1 do 90 dni.
09-03-2023

Nazwa witryny, favicon i etykieta “Sponsorowane” dostępne na desktopach

Nazwa witryny, favicon i etykieta "Sponsorowane" dostępne na desktopach
Google udostępnił nazwę witryny, favicon i etykietę “Sponsorowane” we wszystkich wyszukiwaniach na komputerach, podobnie jak w przypadku wyszukiwań na urządzeniach mobilnych w październiku ubiegłego roku.
07-03-2023

Nowe funkcje w Performance Max dotyczące podróżowania

Nowe funkcje w Performance Max dotyczące podróżowania
W ciągu najbliższych tygodni Google udostępni Performance Max dla celów podróży dla wszystkich obiektów hotelowych.
W nadchodzących miesiącach Google wprowadzi również sygnały dotyczące odbiorców, które wykorzystują dane udostępniane przez hotele w swoich profilach firm, aby pomagać w znajdowaniu potencjalnych gości.
07-03-2023

Nowa kolumna – NOWI KLIENCI

Nowa kolumna - NOWI KLIENCI
W raportach dostępna jest nowa metryka – NOWI KLIENCI (w sekcji KONWERSJE). Kolumna zawiera liczbę użytkowników, którzy kliknęli reklamę, a potem po raz pierwszy (w ciągu ostatnich 540 dni) kupili coś online w witrynie lub aplikacji.
07-03-2023

Więcej rodzajów działalności w reklamach usług lokalnych

Więcej rodzajów działalności w reklamach usług lokalnych
Reklamy usług lokalnych są teraz dostępne dla ponad 70 rodzajów działalności, w tym z kategorii takich jak edukacja, opieka nad ludźmi, opieka nad zwierzętami, wellness i opieka zdrowotna.
04-03-2023

Opcja “Pozyskanie klienta” w innych typach kampanii

Opcja "Pozyskanie klienta" w innych typach kampanii
Google Zapowiada, że opcja dotycząca pozyskania klienta, która obecna jest w kampaniach Performance Max oraz w sieci wyszukiwania, pojawi się w przyszłości w dodatkowych typach kampanii.
03-03-2023

Nowy wygląd panelu Google Ads

Nowy wygląd panelu Google Ads
Google testuje nowy wygląd panelu Google Ads w celu usprawnienia nawigacji i zarządzania kampaniami.
Eksperyment zostanie początkowo wdrożony na niewielkiej liczbie kont.
Największe zmiany
1. Nowe menu nawigacji
2. Przeorganizowany interfejs
3. Odświeżony wygląd
02-03-2023

Reklamy ofert pracy

Reklamy ofert pracy
Google prowadzi testy nowej wersji reklam, które dedykowane są ofertom pracy.
01-03-2023

Tworzenie list odbiorców GA4 z poziomu Google Ads

Google ogłasza, że w ciągu najbliższych kilku miesięcy narzędzie do tworzenia odbiorców Google Analytics 4 zostanie wbudowane w Google Ads, aby uprościć tworzenie odbiorców w Google Analytics 4 i stosować je w kampaniach Google Ads.
28-02-2023

Ważne zmiany w opcjach lokalizacji

Ważne zmiany w opcjach lokalizacji
Od marca 2023 roku kierowanie na “Zainteresowanie” i wykluczanie „Obecność lub zainteresowanie” nie będzie już dostępne w Google Ads. Google wprowadza tę zmianę, aby uprościć portfolio kierowania na lokalizację i poprawić skuteczność reklam.
Kampanie korzystające z kierowania na „Zainteresowanie” zostaną przeniesione do kierowania na „Obecność lub zainteresowania”, a kampanie z wykluczeniem „Obecność lub zainteresowanie” zostaną przeniesione do wykluczeń „Obecność”.
Zmiany te będą spójne we wszystkich kampaniach w sieci wyszukiwania, reklamowej, Performance Max i produktowych. Po wejściu w życie tych zmian reklamodawca może zauważyć wzrost zasięgu, dlatego Google zachęca do monitorowania skuteczności.
27-02-2023

Dostosowanie budżetu w korektach sezonowych

Dostosowanie budżetu w korektach sezonowych
W korektach sezonowych pojawia się nowy typ dostosowania – BUDŻET.
23-02-2023

Nowe funkcje w kampaniach Performance Max

1. Wykluczające słowa kluczowe na poziomie konta
2. Wykluczanie brandowych słów kluczowych na poziomie kampanii
3. Page Feeds
4. Eksperymenty
5. Narzędzie do tworzenia wideo
6. Raporty dotyczące grup zasobów
7. Statystyki dotyczące tempa wydawania budżetu
16-02-2023

Różnice w konwersjach – nowy raport w GA4

Różnice w konwersjach - nowy raport w GA4
Na koncie demonstracyjnym GA4 pojawia się nowy raport – różnice w konwersjach. Pomaga on zrozumieć rozbieżności w konwersjach między Google Ads a Google Analytics 4.
08-02-2023

Nowy sposób rozliczania reklam masthead na YouTube

Nowy sposób rozliczania reklam masthead na YouTube
Google uruchamia masthead rozliczany według kosztu za godzinę wyświetlania (Cost-Per-Hour). Nowy sposób zakupu najbardziej wyróżniającego się miejsca docelowego w YouTube daje wyłączne prawo własności do mastheadu w ciągu godzin poprzedzających momenty priorytetowe, w ich trakcie lub po nich.
06-02-2023

Nowy serwis – Ads Privacy Hub

Nowy serwis - Ads Privacy Hub
Google wprowadza Ads Privacy Hub (https://ads.google.com/home/privacy/).
Nowy serwis pozwola na:
– zapoznanie się z najnowszymi zmianami dotyczącymi prywatności i ich wpływem na skuteczność reklam
– uzyskanie informacji, jak utworzyć własną bazę danych na potrzeby skutecznej strategii reklamowej chroniącej prywatność
– ulepszenie strategii biznesowej dzięki przykładom współpracy rozwiązań Google do pomiaru prywatności, które pomagają osiągnąć cele firmy
– uzyskanie odpowiedzi na często zadawane przez marketerów pytania dotyczące rozwiązań Google Ads do ochrony prywatności
01-02-2023

Zmiany w kierowaniu na treść strony

Google zmienia sposób kierowanie reklam na treść strony, umieszczając wszystkie jego typy na stronie „Treść” na koncie Google Ads. 
Aby docierać do większej liczby potencjalnych klientów, reklamy będą się teraz wyświetlać przy treściach pasujących do dowolnego z tematów, miejsc docelowych lub słów kluczowych w reklamach displayowych i wideo, na które reklamodawca kieruje reklamy.
Dotychczas reklamy mogły się wyświetlać tylko przy treściach pasujących jednocześnie do wszystkich objętych kierowaniem tematów, miejsc docelowych oraz słów kluczowych w reklamach displayowych i wideo.
26-01-2023

Wykluczenia słów kluczowych w Performance Max

Wykluczenia słów kluczowych w Performance Max
Na niektórych kontach Google Ads pojawia się możliwość dodawania wykluczających słów kluczowych do kampanii Performance Max. Niestety można je dodać tylko na poziomie konta, więc będą one obowiązywać we wszystkich innych kampaniach (sieć wyszukiwania oraz produktowe).
Limit słów kluczowych na poziomie konta wynosi 1000.
24-01-2023

Google zachęca reklamodawców do współpracy z agencjami

Wraz z masowymi zwolnieniami w Google reklamodawcy są zachęcani do bezpośredniej współpracy z zewnętrznymi sprzedawcami, takimi jak agencje, w celu zmniejszenia kosztów ogólnych związanych z usługami reklamowymi.
18-01-2023

Nowy wygląd reklam hoteli

Nowy wygląd reklam hoteli
Na urządzeniach mobilnych pojawiają się reklamy hotelu w nowej formie, która przypomina reklamy produktowe.
18-01-2023

Eksperymenty Performance Max

Eksperymenty Performance Max
Na niektórych kontach Google Ads pojawia się możliwość ustawienia eksperymentów dla kampanii Performance Max.
Do wyboru są 2 typy eksperymentu:
  • wpływ kampanii na wyniki konta
  • test kampanii Performance Max w porównaniu do standardowej kampanii produktowej
17-01-2023

Google Merchant Center Next

Google Merchant Center Next
Google powoli wprowadza nową, uproszczoną wersję Google Merchant Center. Brakuje w niej niektórych funkcjonalności, ale nadal pozostaje możliwość powrotu do wersji klasycznej.
17-01-2023

Nowy rozmiar obrazu w elastycznych reklamach displayowych

Nowy rozmiar obrazu w elastycznych reklamach displayowych
W elastycznych reklamach displayowych (RDA) pojawia się nowy obsługiwany rozmiar obrazu:
9:16600 × 1067 (rozmiary minimalne: 600 × 1067, maksymalny rozmiar pliku: 5120 KB)
12-01-2023

Shipping improvements – nowa zakładka w Google Merchant Center

Shipping improvements - nowa zakładka w Google Merchant Center
Na niektórych kontach Google Merchant Center w sekcji AUTOMATYCZNE POPRAWKI pojawia się nowa zakładka SHIPPING IMPROVEMENTS.
Po włączeniu opcji Google może automatycznie dostosować czas dostawy w oparciu o adres dostawy, czas wysyłki, dni robocze oraz dane o śledzeniu przesyłki.
09-01-2023

Reklamy usług lokalnych dostępne dla dentystów

Reklamy usług lokalnych dostępne dla dentystów
Google aktualizuje swoje centrum pomocy, dodając nową branżę: Dentyści. Tym samym grupa ta może się reklamować w ramach reklam usług lokalnych.
Opcja dostępna tylko w USA.
05-01-2023

Zmiany w działaniu automatycznie stosowanej rekomendacji “usuń zbędne słowa kluczowe”

Zmiany w działaniu automatycznie stosowanej rekomendacji "usuń zbędne słowa kluczowe"
Google dostosowuje działanie automatycznie stosowanej rekomendacji “usuń zbędne słowa kluczowe”.
Nowa zmiana wprowadzana u reklamodawców, którzy ją zastosowali, spowoduje zmianę definicji rekomendacji na typy dopasowania krzyżowego – usunięcie typów dopasowania do wyrażenia/ścisłego na rzecz słowa kluczowego w dopasowaniu przybliżonym w grupie reklam.
2022
29-12-2022

Historia cen w Google Zakupy

Historia cen w Google Zakupy
Google testuje wykres historii cen w interfejsie Google Zakupy.
19-12-2022

Możliwość edycji progu płatności

Możliwość edycji progu płatności
Na kontach Google Ads w ustawieniach płatności pojawia się możliwość zmiany progu płatności, aby zmniejszyć częstotliwość obciążeń.
15-12-2022

Nowy wygląd Google Merchant Center

Nowy wygląd Google Merchant Center
Na niektórych kontach Google Merchant Center pojawia się nowy, odświeżony wygląd.
14-12-2022

Nowe funkcje w sekcji STATYSTYKI

Statystyki wyszukiwanych haseł
1. Statystyki wyszukiwanych haseł
Pomagają szybko zrozumieć, czego szukają klienci, bez konieczności sprawdzania każdego wyszukiwanego hasła z osobna.
2. Statystyki zasobów (komponentów)
Pomogą dowiedzieć się więcej o zasobach kreacji, które przemawiają do potencjalnych klientów.
3. Statystyki odbiorców
Niedawno opublikowane na poziomie konta, pomagają zrozumieć cechy osób, które zaangażowały się w firmę reklamodawcy.
4. Statystyki zmian
Pomagają określić, w jaki sposób zmiany wprowadzone na koncie mogą wpłynąć na wydajność.
13-12-2022

Więcej linków do podstron pod reklamą

Więcej linków do podstron pod reklamą
Google testuje wyświetlanie większej liczby linków do podstron pod pojedynczą reklamą. Na screenie widać ich aż 10.
13-12-2022

Logo i nazwa firmy w reklamach Discovery

Logo i nazwa firmy w reklamach Discovery
W reklamach Discovery pojawia się nazwa firmy oraz logo, co zostało ostatnio wprowadzone w reklamach tekstowych.
Zmienia się również oznaczenie reklam, z “Ad” na “Sponsored”.
05-12-2022

Continuous scrolling na urządzeniach desktopowych i koniec paginacji w wynikach wyszukiwania

Continuous scrolling na urządzeniach desktopowych i koniec paginacji w wynikach wyszukiwania
Google wprowadza continuous scrolling na urządzenia desktopowe, dzięki czemu można wyświetlać wyniki wyszukiwania przy mniejszej liczbie kliknięć. Tym samym znika paginacja w wynikach wyszukiwania.
Zmiana dotyczy póki co tylko rynku amerykańskiego.
28-11-2022

Wykluczenia treści w Performance Max

Wykluczenia treści w Performance Max
Na niektórych kontach Google Ads pojawia się możliwość wykluczenia miejsc docelowych w kampaniach Performance Max.
Wykluczenia dodawane są na poziomie całego konta.
14-11-2022

100$ za włączenie automatycznie stosowanych rekomendacji

100$ za włączenie automatycznie stosowanych rekomendacji
Google Ads wysyła e-maile do niektórych reklamodawców z propozycją zapłaty 100$ w postaci dodatkowego budżetu na reklamy Google Ads za zarejestrowanie się w automatycznie stosowanych rekomendacjach.
01-11-2022

Wycofanie podobnych odbiorców (Similar Audiences)

Wycofanie podobnych odbiorców (Similar Audiences)
Począwszy od 2023 roku, Google będzie stopniowo przenosić podobnych odbiorców do bardziej zaawansowanych i trwałych zautomatyzowanych rozwiązań, jednocześnie spełniając oczekiwania użytkowników dotyczące prywatności.
31-10-2022

Zmiany w Ads Data Hub

Zmiany w Ads Data Hub
Google wprowadza dwa dedykowane rozwiązania: Ads Data Hub dla marketerów i Ads Data Hub dla partnerów pomiarowych.
27-10-2022

Kierowanie na podcasty w Google Ads

Kierowanie na podcasty w Google Ads
Reklamodawcy mogą teraz dopasowywać swoje reklamy do treści podcastów na całym świecie.
26-10-2022

Nowe funkcje w kampaniach Performance Max

Nowe funkcje w kampaniach Performance Max
1. Przewidywanie wpływu Performance Max za pomocą Planera skuteczności kampanii
2. Reguły automatyczne w grupach zasobów
3. Więcej nagłówków w grupie zasobów
4. Nowe wyjaśnienia w kampaniach Performance Max
5. Statystyki odbiorców
25-10-2022

Nowy podtyp kampanii wideo – Docelowa częstotliwość

Nowy podtyp kampanii wideo - Docelowa częstotliwość
Pojawia się nowy podtyp kampanii wideo – Docelowa częstotliwość (Target Frequency). Jest rozwiązanie optymalizacyjne umożliwiające zwiększenie oglądalności reklam w YouTube w kampaniach zwiększających świadomość marki.
24-10-2022

Reklamy dźwiękowe (Audio Ads) dostępne globalnie

Reklamy dźwiękowe (Audio Ads) dostępne globalnie

Reklamy dźwiękowe (Audio Ads) są teraz dostępne dla wszystkich reklamodawców (w Google Ads oraz Display and Video 360).

20-10-2022

My Ad Center wchodzi do powszechnego użytku

My Ad Center wchodzi do powszechnego użytku
Od teraz Moje Centrum Reklam (My Ad Center) zacznie być udostępniane użytkownikom na całym świecie, aby pomóc im kontrolować rodzaje reklam, które widzą w Google w wyszukiwarce, YouTube i Discover.
20-10-2022

Music Mood Lineups

Google wprowadza w Google Ads pięć rodzajów lineup’ów muzycznych pod nastroje:
– romantic
– happy & uplifting
– chill
– downbeat
– funky moods
19-10-2022

Narzędzie do tworzenia reklam w przerywniku

Narzędzie do tworzenia reklam w przerywniku
W bibliotece komponentów pojawiła się dodatkowa zakładka, w której można przyciąć dowolny materiał video do 6 sekund, by następnie móc go wykorzystać jako reklamę w przerywniku (bumper ads).
18-10-2022

Only Broad Match Campaigns

Na niektórych kontach Google Ads pojawia się nowa opcja, która w kampanii ze strategią automatycznego określania stawek stosuje tylko dopasowanie przybliżone, mimo że w grupach reklam dodane są słowa w innych dopasowaniach.
18-10-2022

3 nowe kolumny w Google Ads

3 nowe kolumny w Google Ads
W raportach Google Ads dostępne są 3 nowe kolumny:
– Wyniki (pokazuje liczbę konwersji uzyskanych w ramach głównych działań powodujących konwersję dla każdego ze standardowych celów na koncie)
– Wartość wyników (pokazuje obliczone wartości konwersji uzyskane w ramach głównych działań powodujących konwersję dla każdego ze standardowych celów na koncie)
– Cele konwersji (pokazuje cele wymienione w ustawieniach na poziomie kampanii)
14-10-2022

Nowe typy zasobów w reklamach (nazwa firmy i logo firmy) oraz zmiana nazewnictwa oznaczania reklam

Nowe typy zasobów w reklamach (nazwa firmy i logo firmy) oraz zmiana nazewnictwa oznaczania reklam
Google wprowadza nazwy firm i logo w reklamach w wyszukiwarce mobilnej w wersji beta.
14-10-2022

Wycofanie kierowania na treści w kampaniach video generujących konwersje

Wszystkie ustawienia kierowania na treści (według słów kluczowych, tematów lub miejsc docelowych) zostaną automatycznie usunięte z kampanii video generujących konwersje.
12-10-2022

Content Suitability Center

Content Suitability Center
Google uruchamia nowe centrum dopasowania treści (Content Suitability Center) w Google Ads, zawierające wszystko, czego reklamodawca potrzebuje do zarządzania ustawieniami dopasowania treści we wszystkich kampaniach w YouTube i sieci reklamowej Google.
06-10-2022

Automatycznie tworzone zasoby w reklamach RSA

Niektórzy reklamodawcy w USA zyskują dostęp do funkcji, która umożliwia Google tworzenie zasobów (nagłówki i opisy) w reklamach RSA przy użyciu witryny, stron docelowych lub istniejących słów kluczowych w grupie reklam.
04-10-2022

Rekomendacje jako eksperymenty

Rekomendacje jako eksperymenty
Aby móc sprawdzić wpływ rekomendacji na działanie kampanii, można teraz zastosować rekomendację jako eksperyment na stronie Eksperymenty.
Po utworzeniu eksperymentu Google zaleca monitorowanie wyników na stronie Eksperymenty przez 4-6 tygodni. Po jego zakończeniu można zastosować wyniki, przekształcając kampanię próbną w nową kampanię lub przenosząc zdobyte informacje do oryginalnej kampanii.
01-10-2022

Zmiana działania opcji “Rozwinięcie końcowego adresu URL” w kampaniach Performance Max

Dotychczas opcja rozwinięcia końcowego adresu URL polegała na dostosowywaniu strony docelowej, na którą trafia użytkownik po kliknięciu w reklamę oraz dostosowaniu nagłówka reklamy.
Od 1 października w kampaniach PM, które mają włączoną tą opcję system będzie mógł dostosować pozostałe komponenty reklamy (nie tylko tekstowe), także całość zasobów będzie mieć charakter dynamiczny. Warto mieć to na uwadze.
15-09-2022

Wsparcie dla pionowych reklam video

wsparcie dla pionowych reklam video
Google eksperymentuje z nową technologią uczenia maszynowego, która zmienia formaty reklam wideo w orientacji poziomej na kwadratowe lub pionowe w zależności od tego, jak ktoś ogląda materiały video na YouTube.
Model uczenia maszynowego wykrywa ważne elementy w reklamie poziomej (takie jak twarze, kluczowe obiekty, logo, tekst i ruch) i dzieli wideo na odrębne „sceny”. Zapewnia to prawidłowe wyświetlanie ważnych elementów (na przykład wyśrodkowanie) w przeformatowanym filmie.
15-09-2022

Zmiana nazewnictwa rozszerzeń reklam

zmiana nazewnictwa rozszerzeń reklam
Rozszerzenia reklam są teraz nazywane zasobami.
Wcześniej zarządzanie reklamami i zasobami, takimi jak linki do podstron, odbywało się w oddzielnych krokach procesu tworzenia kampanii. Teraz reklamodawca znajdzie je w tym samym kroku, gdy tworzy kampanię w sieci wyszukiwania lub Performance Max.
13-09-2022

Częściowa obsługa kampanii Performance Max w skryptach Google Ads

Google uruchamia obsługę kampanii Performance Max w skryptach Google Ads. W skryptach jest to traktowane jako zupełnie nowy typ kampanii, podobny do tego, jak działają już kampanie wideo czy kampanie produktowe.
Można wykonywać operacje, takie jak wstrzymywanie lub włączanie kampanii, a także wybieranie i modyfikowanie większości typów zasobów w grupach zasobów.
01-09-2022

Zmiany progu zapytań w Google Analytics i Google Ads

1.09.2022 zostaje zaktualizowany raport wyszukiwanych haseł z kampanii Google Ads w Universal Analytics i Google Ads. Powodem są ponownie kwestie prywatności użytkowników.
Nowe progi zapewniają anonimowość użytkowników, ponieważ wyświetlają tylko te hasła, które odnotowały wystarczającą liczbę wyszukiwań w wynikach wyszukiwania Google.
30-08-2022

Reguły wartości konwersji dla wizyt w sklepie stacjonarnym i sprzedaży w sklepie

Reguły wartości konwersji dla wizyt w sklepie stacjonarnym i sprzedaży w sklepie
Google wprowadza funkcję stosowania reguł wartości konwersji do określonych wizyt w sklepie stacjonarnym i kategorii konwersji sprzedaży w sklepie.
30-08-2022

Statystyki (Insights) na karcie PRODUKTY

Statystyki (Insights) na karcie PRODUKTY
Statystyki dotyczące konkretnych produktów są teraz dostępne na poziomie konta na karcie produktów Google Ads. Pozwalają one dostrzec oferty o niskiej skuteczności, zidentyfikować produkty z brakującymi atrybutami pliku danych i porównać swoją strategię ustalania stawek z najlepszymi konkurentami.
19-08-2022

Nowy zestaw kolumn w raportach – konfiguracja

Nowy zestaw kolumn w raportach - konfiguracja
W sekcji MODYFIKUJ KOLUMNY pojawia się nowy zestaw kolumn o nazwie KONFIGURACJA, a w nim:
– liczba odrzuconych słów kluczowych
– liczba odpowiednich elastycznych reklam w wyszukiwarce
– szczegóły skuteczności elastycznych reklam w wyszukiwarce
– liczba odpowiednich linków do podstron (w starszej wersji)
– liczba odpowiednich linków do podstron (uaktualnionych)
– liczba odpowiednich obrazów
– liczba odpowiednich słów kluczowych
– liczba odrzuconych reklam
– liczba odpowiednich grup reklam
– liczba odpowiednich reklam
16-08-2022

Automatyczne przekształcenie reklam elastycznych w sieci reklamowej w elastyczne reklamy displayowe (RDA)

Google zapowiada, że w ciągu 30 dni reklamy elastyczne w kampaniach w sieci reklamowej zostaną przekształcone w elastyczne reklamy displayowe.
Do skonfigurowania reklam tego typu na potrzeby kampanii w sieci reklamowej wykorzystane zostaną zasoby z obecnych reklam elastycznych.
20-07-2022

Funkcja zamiany tekstu na mowę w Google Ads

Funkcja zamiany tekstu na mowę w Google Ads
Google wprowadza w Google Ads nową funkcję, która umożliwia dodawanie głosu do reklam wideo w YouTube przy użyciu technologii zamiany tekstu na mowę Google.
Funkcja dostępna jest z poziomu biblioteki zasobów w Google Ads. Wystarczy wpisać swój skrypt, wybrać preferowany głos, a system nałoży ścieżkę lektorską na wybrany film. Do wyboru mamy 13 języków oraz 7 rodzajów głosów.
14-07-2022

Ads Creative Studio dostępne globalnie

Ads Creative Studio dostępne globalnie
Po udanym okresie beta narzędzie Ads Creative Studio jest teraz dostępna na całym świecie z większą liczbą funkcji, które ułatwiają zespołom współpracę, tworzenie i dostosowywanie reklam displayowych i wideo.
12-07-2022

Nowe funkcje w kampaniach Performance Max

Nowe funkcje w kampaniach Performance Max - korekty sezonowe
1. Wynik optymalizacji
Wynik optymalizacji pomaga znaleźć nowe sposoby na poprawę skuteczności kampanii i jest teraz w pełni dostępny w kampaniach Performance Max.
2. Korekty sezonowe
Dostępne są teraz dostosowania według sezonowości, które pomogą informować strategię ustalania stawek Performance Max o przewidywanych zmianach współczynników konwersji dla przyszłych wydarzeń, takich jak promocje lub wyprzedaże.
3. Wykluczenia danych
Narzędzie informuje inteligentne określanie stawek, by ignorowało dane z dat, w których wystąpiły problemy ze śledzeniem konwersji, które wpłynęły na dokładność raportowanych konwersji lub wartości konwersji, takich jak problemy z tagowaniem lub przerwy w działaniu witryny.
4. Zaawansowane opcje kierowania na lokalizację
W ustawieniach kampanii w sekcji „Opcje lokalizacji” znajdziemy teraz możliwość kierowania na podstawie fizycznej „obecności” lub „obecności lub zainteresowania”.
5. Wyjaśnienia
Wyjaśnienia pojawią się we wszystkich kampaniach Performance Max w nadchodzących tygodniach. Ułatwiają one identyfikowanie wahań wydajności i diagnozowanie problemów. Mogą również przedstawiać zalecenia, które pomogą poprawić wydajność kampanii w przyszłości.
6. Statystyki diagnostyczne
Statystyki diagnostyczne to sposób na sprawdzenie, czy kampanie działają płynnie. Pozwalają szybko zidentyfikować potencjalne problemy związane z zasadami reklamowymi, rozliczeniami, budżetem i nie tylko.
30-06-2022

Szablony skryptów Google Ads

Szablony skryptów Google Ads
Google wprowadza szablony skryptów, które są szybkim i łatwym sposobem na rozpoczęcie pracy ze skryptami w Google Ads.
Zamiast zaczynać skrypt od zera, można wybierać z listy szablonów, edytować je tak, aby pasowały do ​​konta Google Ads i wdrażać je.
13-06-2022

Reklama na Facebooku w raportach Google Ads

Reklama na Facebooku w raportach Google Ads
W sekcji RAPORTY pojawił się nowy typ reklamy (Reklama na Facebooku). Póki co brak informacji, czy to pierwszy krok ku poszerzeniu zasięgu reklam Google Ads o platformę, jaką jest Facebook.
27-05-2022

Wycofanie interfejsu AdWords API

Wycofanie interfejsu AdWords API
Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami wskaźnik błędów żądań do interfejsu API AdWords zacznie rosnąć w kierunku 100% począwszy od 31 maja 2022 r. Jeśli reklamodawca obecnie korzysta z interfejsu API AdWords, musi teraz przejść na interfejs API Google Ads, w przeciwnym razie aplikacje będą zwracać zwiększoną liczbę błędów zgodnie z poniższym harmonogramem.
19-05-2022

Testy nowego oznaczania reklam Google Ads

Testy nowego oznaczania reklam Google Ads

Google eksperymentuje z nowym wyświetlaniem oznaczeń reklam Google Ads. Test obejmuje różne sformułowania, takie jak „advertisement” czy “sponsored” wyświetlane nad reklamami w wyszukiwarce mobilnej, zamiast oznaczenia po lewej stronie.

16-05-2022

Wycofanie inteligentnych kampanii w sieci reklamowej – SDC

Wycofane zostaną inteligentne kampanie w sieci reklamowej (Smart Display Campaigns – SDC). Nie będzie można tworzyć nowych kampanii tego typu. Zmiana wejdzie w życie w sierpniu 2022.

11-05-2022

My Ad Center – nowe narzędzie pozwalające użytkownikom kontrolować jakość reklam

My Ad Center - nowe narzędzie pozwalające użytkownikom kontrolować jakość reklam
Google zapowiada nowe narzędzie do ochrony prywatności użytkownikom, które pozwoli im śledzić ulubione marki i zrezygnować z kontrowersyjnych kategorii reklam.
Użytkownicy Google będą mogli określać:
– jakie marki i tematy im się podobają
– skalę personalizacji, z którą czują się komfortowo przy dostosowywaniu reklam
Dostęp do opcji personalizacji można uzyskać w nowej wersji My Ad Center lub bezpośrednio w samej reklamie.
Narzędzie zostanie udostępnione w tym roku.
11-05-2022

Aktualizacja polityki w zakresie uzyskiwania zgody użytkownika z Unii Europejskiej

Zmienia się nazwa polityki w zakresie zgody użytkownika z Unii Europejskiej na politykę w zakresie zgody użytkownika z Europy, aby zwiększyć jasność zakresu tej polityki.
Reklamodawcy muszą uzyskać odpowiednią zgodę od użytkowników z Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Wielkiej Brytanii na wykorzystywanie plików cookie lub (w przypadku remarketingu) wykorzystywanie danych osobowych do reklam spersonalizowanych.

Egzekwowanie tych zasad rozpoczęło się 11 maja 2022 r.
04-05-2022

Aktualizacja kierowania na listę klientów Google Ads

Ważna aktualizacja kierowania na listę klientów Google Ads

Kampanie korzystające z inteligentnego określania stawek lub kierowania zoptymalizowanego będę mogły używać wszystkich list kierowanych na listę klientów na koncie, aby skuteczniej realizować założone cele reklamowe (np. konwersje). Harmonogram wdrożenia zmian znajduje się na screenie poniżej.

21-04-2022

Program “Umiejętności jutra” dla osób, które chcą rozpocząć karierę w marketingu internetowym

Program "Umiejętności jutra" dla osób, które chcą rozpocząć karierę w marketingu internetowym
Google razem z SGH uruchomia bezpłatny program dla osób, które chcą rozpocząć karierę w marketingu internetowym. Rekrutacja trwa do 13 maja 2022. Program trwa 8 tygodni, a później następuje rekrutacja na płatny staż (tutaj ograniczenie do osób poniżej 30 roku życia – staż nie jest obowiązkowy, aby wziąć udział w programie).
07-04-2022

Multiwyszukiwanie w Google Lens

Multiwyszukiwanie w Google Lens
Google wprowadza nowy sposób wyszukiwania: używając jednocześnie tekstu i obrazów. Dzięki multiwyszukiwaniu w Google Lens można wyjść poza pole wyszukiwania i zadawać pytania dotyczące tego, co widzimy.
Funkcja dostępna jest jako funkcja beta w języku angielskim w Stanach Zjednoczonych.
28-03-2022

Nowy program – Shopping Experience Scorecard

Nowy program - Shopping Experience Scorecard
Sprzedawcy, którzy świadczą doskonałe usługi wysyłki i zwrotów, mogą otrzymać plakietkę wskazującą, że należą do Trusted Store, która będzie wyświetlana obok ich bezpłatnych informacji o produktach na karcie Zakupy. Program zostanie wprowadzony w nadchodzących miesiącach w USA.
25-03-2022

Ikony w rozszerzeniach reklam

Ikony w rozszerzeniach reklam
Google testuje nowe wyróżnienie rozszerzeń w formie przycisku z ikonką.
23-03-2022

Wyszukiwarka Partnerów Google

Wyszukiwarka Partnerów Google (23.03.2022)
Google uruchomia wyszukiwarkę, w której można znaleźć firmy ze statusem Google Partner oraz Google Partner Premier. Tym samym oficjalnie można sprawdzić, ile jest w Polsce firm ze statusem podstawowym (474) oraz statusem Premier (55).
18-03-2022

Możliwość połączenia Merchant Center z GA4

Możliwość połączenia Merchant Center z GA4
Na kontach GA4 pojawia się możliwość połączenia konta Google Merchant Center, co pozwala uzyskać dane dotyczą listy produktów bezpośrednio z poziomu GA4.
16-03-2022

Google zapowiada wycofanie Universal Analytics

Google wycofuje Universal Analytics
W przyszłym roku Google zacznie wycofywać Universal Analytics -poprzednią generację Analytics, tym samym GA4 będzie wersją główną.
Wszystkie standardowe usługi Universal Analytics przestaną przetwarzać nowe działania 1 lipca 2023 r., a usługi 360 Universal Analytics przestaną przetwarzać nowe działania 1 października 2023 r.
10-03-2022

Reklamy pojazdów dostępne dla reklamodawców z USA

Reklamy pojazdów dostępne dla reklamodawców z USA

Reklamy pojazdów (Vehicle Ads) umożliwiają reklamodawcom samochodów promowanie całego asortymentu pojazdów wśród zainteresowanych klientów kupujących pojazdy w Google.com.

27-02-2022

Reakcja Google na inwazję Rosji na Ukrainę

Reakcja Google na inwazję Rosji na Ukrainę (27.02.2022)

Ze skutkiem natychmiastowym, w związku z trwającą inwazją Rosji na Ukrainę, Google wstrzymuje reklamy z i dla mediów finansowanych przez Federację Rosyjską.

26-02-2022

Graficzne linki do podstron

Graficzne linki do podstron (26.02.2022)
Google testuje rozszerzenie linków do podstron w formie graficznej. Póki co brak oficjalnej informacji z Google na ten temat.
23-02-2022

Nowa sekcja w Merchant Center – Statystyki wrażeń klientów z zakupów

Nowa sekcja w Merchant Center - Statystyki wrażeń klientów z zakupów

Program umożliwia monitoring obsługi, którą reklamodawca zapewnia klientom w kilku obszarach, w tym szybkość dostawy, koszt wysyłki, koszt zwrotu i okres zwrotu.

09-02-2022

Google testuje wypunktowania w reklamach tekstowych

Google testuje wypunktowania w reklamach tekstowych (09.02.2022)
Google testuje wyświetlanie opisów reklam oraz niektórych rozszerzeń w formie wypunktowań. Google potwierdza te testy, ale nie zdradza innych szczegółów tego eksperymentu.
02-02-2022

Status Google Partners Premium tylko dla 3% najlepszych firm w kraju

Status Google Partners Premium tylko dla 3% najlepszych firm w kraju

Google zmienia warunki przyznawania statusu Premium i obecnie może go uzyskać tylko 3% najlepszych Partnerów w kraju.

27-01-2022

Google zapowiada aktualizację inteligentnych kampanii produktowych oraz kampanii lokalnych do Performance Max

Aktualizacja inteligentnych kampanii produktowych i kampanii lokalnych do Performance Max
Z wczesnych testów wynika, że ​​reklamodawcy, którzy uaktualnią inteligentne kampanie produktowe do Performance Max, odnotowują średni wzrost wartości konwersji o 12% przy takim samym lub wyższym zwrocie z nakładów na reklamę (ROAS).
19-01-2022

Usprawnienia w tworzeniu i zarządzaniu eksperymentami

Usprawnienia w tworzeniu i zarządzaniu eksperymentami

Google wprowadza stronę Eksperymenty – nowe miejsce docelowe w Google Ads, które w jednym miejscu można tworzyć i optymalizować eksperymenty oraz zarządzać nimi. Aby ułatwić przeprowadzanie prawidłowych eksperymentów, Google wprowadza również nowy sposób synchronizacji eksperymentów z odpowiadającymi im kampaniami. Dzięki tej aktualizacji Google automatycznie zaktualizuje eksperyment o wszelkie zmiany wprowadzone w oryginalnych kampaniach.

2021
08-12-2021

Nowa sekcja na koncie Merchant Center – Konkurencyjna widoczność

Nowa sekcja na koncie Merchant Center - Konkurencyjna widoczność (08.12.2021)
Na niektórych kontach GMC pojawia się nowa sekcja – Konkurencyjna widoczność. Można tam porównać widoczność swoich reklam na tle konkurencji.
07-12-2021

Ulepszenia rozszerzeń graficznych

Ulepszenia rozszerzeń graficznych (07.12.2021)
1. Rozszerzenie graficzne będzie wyświetlać się również na urządzeniach stacjonarnych (w ciągu najbliższych tygodni)
2. Możliwość segmentacji danych o wydajności według „Urządzenia”. Ta aktualizacja dotyczy również dynamicznych rozszerzeń graficznych.
3. Wcześniej dynamiczne rozszerzenia graficzne były dostępne tylko w języku angielskim. Teraz są dostępne we wszystkich językach.
4. Grafiki do rozszerzeń można teraz wybierać ze stockowej bazy zdjęć.
17-11-2021

Reklamy Discovery w YouTube zmieniają nazwę

Reklamy Discovery w YouTube zmieniają nazwę (17.11.2021)

Google zmienia nazwę „Reklamy wideo YouTube Discovery” na „Reklamy wideo In-Feed”.

12-11-2021

Feedy produktowe w kampaniach video

Feedy produktowe w kampaniach video (12.11.2021)

Feedy produktowe są teraz dostępne dla większej liczby typów kampanii wideo.

Do tej pory reklamodawcy mogli dodawać pliki danych o produktach ze swojego konta Merchant Center tylko do kampanii wideo zachęcających do działania (Video Action Campaigns).

03-11-2021

Nowa sekcja – Biblioteka zasobów

Nowa sekcja - Biblioteka zasobów (03.11.2021)

Pojawia się nowa zakładka w sekcji ZASOBY WSPÓLNE – Biblioteka zasobów. Znajdziemy tak wszystkie materiały graficzne, które zostały przesłane na konto Google Ads (standardowe bannery niestety nie są widoczne w tej sekcji).

02-11-2021

Kampanie Performance Max dostępne globalnie

Kampanie Performance Max dostępne globalnie (02.11.2021)

Kampanie typu Performance Max zostają udostępnione wszystkim reklamodawcom na całym świecie.

01-11-2021

Nowe sposoby zarządzania konwersjami

Nowe sposoby zarządzania konwersjami (03.11.2021)

Nowy sposób optymalizacji pod kątem celów na poziomie konta lub kampanii. Tworząc nowe kampanie, można wskazać, pod kątem jakich konkretnych celów biznesowych kampanie powinny się optymalizować.

27-10-2021

Możliwość połączenia konta Zapier w Google Ads

Możliwość połączenia konta Zapier w Google Ads (27.10.2021)

Łącząc swoje konto Zapier z Google Ads, można zautomatyzować niektóre z najczęstszych zadań wykonywanych ręcznie. Na przykład można połączyć rozszerzenia formularzy kontaktowych z CRM i automatycznie otrzymywać leady.

27-10-2021

Kampanie wideo typu „Zasięg” dostępne globalnie

Kampanie wideo typu „Zasięg” dostępne globalnie (27.10.2021)

Kampanie wideo typu „Zasięg” (Video Reach Campaigns) są teraz dostępne dla wszystkich użytkowników Google Ads na całym świecie.

Umożliwiają one korzystanie z automatyzacji w celu wyświetlania najlepszej kombinacji reklam możliwych do pominięcia i reklam w przerywniku, aby zmaksymalizować zasięg i skuteczność.

19-10-2021

Shoppable livestreams

Shoppable livestreams (19.10.2021)

Google testuje transmisje na żywo z możliwością dokonania zakupu (shoppable livestreams). Na początku tego roku testowane były podobne rozwiązania, ale w przypadku materiałów na żądanie (on-demand video).

17-10-2021

Koncepcja wyszukiwarki bez reklam w modelu subskrypcyjnym

Koncepcja wyszukiwarki bez reklam w modelu subskrypcyjnym (17.11.2021)

Na Twitterze pojawia się wątek, w którym autor otrzymał w ankiecie Google pytanie dotyczące tego, czy byłby w stanie zapłacić za korzystanie z wyszukiwarki Google bez reklam.

14-10-2021

Continuous scrolling i zmiany w dystrybucji reklam na urządzeniach mobilnych

Continuous scrolling (14.10.2021)

Gdy użytkownik dojdzie do dołu strony wyników wyszukiwania w telefonie, następny zestaw wyników zostanie automatycznie załadowany z odpowiednimi informacjami. Tym samym znika przycisk SEE MORE.

Zmienia się dystrybucja liczby reklam tekstowych, które mogą być wyświetlane między górą a dołem stron w przypadku zapytań dotyczących telefonów komórkowych w języku amerykańskim i angielskim.

04-10-2021

Łatwiejsza interakcja z reklamami w TV

Łatwiejsza interakcja z reklamami w TV (04.10.2021)

Łatwiejsza interakcja z reklamami w TV dzięki kampaniom video zachęcającym do działania. Gdy widz widzi kampanię wideo na swoim telewizorze, jest zapraszany za pośrednictwem adresu URL na dole ekranu do kontynuowania zakupów w witrynie marki na komputerze lub urządzeniu mobilnym – bez przerywania sesji oglądania.

30-09-2021

Konwersje rozszerzone dostępne globalnie

Konwersje rozszerzone dostępne globalnie (30.09.2021)

Konwersje rozszerzone (beta) dostępne na wszystkich kwalifikujących się kontach. Zahaszowane dane klienta zostaną dopasowywane do danych Google w celu bardziej dokładnego i kompletnego raportowania konwersji.

28-09-2021

Ułatwienie w importowaniu konwersji offline

Ułatwienie w importowaniu konwersji offline (28.09.2021)

Aby pomóc w procesie importowania konwersji, Google uruchomia narzędzie pomocnicze OCI, które wspiera reklamodawcę szczegółowymi krokami i wskazówkami dotyczącymi zarządzania projektami.

22-09-2021

Nowy typ kampanii – Things To Do

Nowy typ kampanii - Things To Do (22.09.2021)

Google wprowadza nowy typ kampanii, której celem jest promowanie usług/produktów związanych z turystyką i podróżowaniem. Zalicza się do nich m.in.: wycieczki, zajęcia i bilety do innych lokalnych atrakcji itp.

Reklamy wyświetlają się, gdy podróżnik szuka wycieczek, zajęć i lokalnych atrakcji w wyszukiwarce Google. Reklamy pojawiają się nad wynikami wyszukiwania i pokazują różne szczegóły, w tym zdjęcia, ceny, nazwę firmy i link do rezerwacji aktywności.

09-09-2021

Więcej wyników w raportach wyszukiwanych haseł

Od teraz reklamodawcy mogą na nowo wyświetlać więcej zapytań spełniających standardy prywatności Google w raporcie wyszukiwanych haseł dla kampanii w wyszukiwarce i dynamicznych reklam w wyszukiwarce.

Dane te będą teraz wyświetlane w raportach dla zapytań otrzymanych od 1 lutego 2021 r.

31-08-2021

Wycofanie rozszerzonych reklam tekstowych – ETA

Ogłoszono, że od 30 czerwca 2022 elastyczne reklamy w wyszukiwarce (RSA) będą jedynym typem reklam w wyszukiwarce, który będzie można tworzyć i edytować w standardowych kampaniach w sieci wyszukiwania.

19-08-2021

Reguły wartości konwersji

Reguły wartości konwersji (19.08.2021)

Lepsza kontrola nad inteligentnym określaniem stawek dzięki regułom wartości konwersji

Od teraz można dostosować wartości konwersji na podstawie cech, takich jak lokalizacja, urządzenie i odbiorcy.

Stosując regułę do tych cech, można dostosować wartości konwersji, aby lepiej dopasować je do wyników biznesowych.

09-08-2021

Modele atrybucji obsługują teraz reklamy YouTube i displayowe

Google zaktualizował wszystkie modele Google Ads inne niż ostatnie kliknięcie, w tym atrybucję opartą na danych, aby obsługiwać reklamy w YouTube i displayowe.

Oprócz kliknięć model atrybucji oparty na danych mierzy również zaangażowane wyświetlenia z YouTube. Dzięki tym uaktualnieniom model atrybucji oparty na danych uczy się teraz jeszcze więcej o interakcji użytkowników z reklamami i konwersji.

27-07-2021

Nowe opłaty do faktur – Włochy i Indie

Google nakłada opłatę rekompensującą koszty operacyjne na kolejne dwa kraje: Włochy (2%) i Indie (2%).

Tym samym dołączają one do Austrii (5%), Francji (2%), Hiszpanii (2%), Turcji (5%) i Wielkiej Brytanii (2%).

20-07-2021

Pilotażowy nowy system „ostrzeżeń” w celu rozwiązania problemu wielokrotnych naruszeń zasad reklamowych

Pilotażowy nowy system „ostrzeżeń” w celu rozwiązania problemu wielokrotnych naruszeń zasad reklamowych (20.07.2021)

Od września 2021 r. ostrzeżenia i ostrzeżenia będą wydawane za naruszenia zasad dotyczących nieuczciwego zachowania, niezatwierdzonych substancje oraz niebezpiecznych produktów lub usług.

Po wydaniu ostrzeżenia lub ostrzeżenia reklamodawcy otrzymają wiadomość e-mail informującą ich o naruszeniu. Gdy reklamodawca otrzyma pierwsze lub drugie ostrzeżenie, będzie musiał poprawić naruszenia i przesłać formularz potwierdzenia, aby wznowić wyświetlanie reklam. Ostrzeżenia wygasają po 90 dniach, a konto jest uważane za mające dobrą opinię, jeśli nie ma dodatkowych naruszeń.

13-07-2021

Łatwiejsza integracja sklepów GoDaddy

Klienci sklepów internetowych GoDaddy mogą skorzystać z łatwiejszej integracji ich asortymentu produktów w usługach Google bez dodatkowych kosztów.

21-06-2021

Nowe narzędzie – Ads Creative Studio

Nowe narzędzie - Ads Creative Studio (21.06.2021)

Google uruchamia nowe narzędzie – Ads Creative Studio. Jest to ujednolicona platforma narzędzi Google do tworzenia kreacji reklamowych (wideo, displayowych oraz audio).

Narzędzie umożliwi zespołom kreatywnym wspólne tworzenie i wprowadzanie innowacji, jednocześnie zwiększając produktywność i upraszczając cały proces tworzenia kreacji reklamowych.

21-06-2021

Nowe narzędzie – Centrum reklam aplikacji

Nowe narzędzie - Centrum reklam aplikacji (21.06.2021)

Pojawia się nowa zakładka CENTRUM REKLAM APLIKACJI w sekcji NARZĘDZIA.

W nowym narzędziu można sprawdzić poprawność precyzyjnych linków w aplikacji.

11-06-2021

Koniec kampanii TrueView for Action

Kampanie TrueView zachęcające do działania (TrueView for Action) zostaną zaktualizowane do kampanii wideo zachęcających do działania (Video for Action – VAC).

Od początku 2022 r. wszystkie istniejące kampanie TrueView for Action zostaną automatycznie uaktualnione do kampanii Video for Action.

09-06-2021

Integracja WooCommerce z Google Zakupy

Sprzedawcy WooCommerce mogą teraz przesyłać swoje produkty do Google, tworzyć bezpłatne listowanie produktów i płatne kampanie reklamowe oraz przeglądać wskaźniki wydajności, bez opuszczania pulpitu WooCommerce.

14-05-2021

Nowy typ rozszerzenia reklam – obraz dynamiczny

Nowy typ rozszerzenia reklam - obraz dynamiczny (14.05.2021)

Dynamiczne rozszerzenia graficzne to rozszerzenia reklam graficznych, które wykorzystują grafiki w domenie reklamodawcy, by dynamicznie uzupełniać wcześniej utworzone reklamy tekstowe o odpowiednie obrazy.

05-05-2021

Nowa opcja – miesięczny limit wydatków

Nowa opcja - miesięczny limit wydatków (05.05.2021)

Gdy reklamodawca osiągnie miesięczny limit wydatków, żadne kampanie nie będą już się wyświetlać aż do pierwszego dnia kolejnego miesiąca.

Tego dnia limit zostanie przywrócony do stanu początkowego.

24-03-2021

Nowy typ reklam – Property Promotion Ads

Nowy typ reklam - Property Promotion Ads (24.03.2021)

Nowy typ reklam w kampaniach dla hoteli – property promotion ads.

Pomaga reklamodawcom dotrzeć do użytkowników, którzy nie wybrali jeszcze hotelu, który chcieliby zarezerwować. Reklamy widoczne są w wynikach wyszukiwania dla lokalizacji geograficznych, umożliwiając reklamodawcom umieszczanie określonych hoteli w określonym miejscu.

10-03-2021

Planowane wycofanie strategii tCPA i tROAS

Strategie te nie znikają całkowicie, ale zostaną ujęte w kontekście innych strategii. Oznacza to, że strategie:

  • maksymalizacja liczby konwersji
  • maksymalizacja wartości sprzedaży

zyskają nowe opcje, odpowiednio:

  • maksymalizacja liczby konwersji (opcjonalnie: docelowy próg CPA)
  • maksymalizacja wartości sprzedaży (opcjonalnie: docelowy próg ROAS)
02-03-2021

Nowe opłaty do faktur – Francja i Hiszpania

Dodatkowe opłaty do faktur za reklamowanie się we Francji (2%) i Hiszpanii (2%)

Powodem są ustawowe koszty operacyjne, które zostały wprowadzone, aby pokryć część kosztów wynikających z przestrzegania przepisów dotyczących podatku od usług cyfrowych w Hiszpanii i Francji. Tym samym kraje te dołączają do Wielkiej Brytanii, Austrii oraz Turcji, gdzie dodatkowe opłaty stosowane są już od kilku miesięcy.

24-02-2021

Koniec reklam produktowych z funkcją prezentacji

Grupy reklam produktowych z funkcją prezentacji zostaną usunięte i przestaną wyświetlać reklamy 1 kwietnia 2021. Dane o skuteczności usuniętych reklam i grup reklam będą nadal dostępne w raportach dotyczących konta.

18-02-2021

Reklamy RSA domyślnym formatem w sieci wyszukiwania

Elastyczne reklamy w wyszukiwarce (RSA – Responsive Search Ads) stają się domyślnym typem reklam w kampaniach w sieci wyszukiwania w Google Ads (w razie potrzeby nadal można tworzyć rozszerzone reklamy tekstowe).

05-02-2021

Uproszczenie typów dopasowań

Uproszczenie typów dopasowań (05.02.2021)

Słowa kluczowe w dopasowaniu do wyrażenia i z BMM (modyfikator dopasowania przybliżonego) zaczną dopasowywać te same słowa kluczowe wyszukiwane przez użytkowników.

Od 18.02.2021 (w języku angielskim, niemieckim, hiszpańskim, francuskim, włoskim, niderlandzkim, portugalskim i rosyjskim).

W lipcu 2021 (w pozostałych językach).

25-01-2021

Google rezygnuje z third-party cookies

Google rozpoczyna proces rezygnacji z korzystania z third-party cookies (pliki cookie innych firm).

Google chce, aby kierowanie reklam, pomiary i zapobieganie oszustwom odbywały się zgodnie ze standardami wyznaczonymi przez technologię Privacy Sandbox (Chrome).

Jest to alternatywna ścieżka, którą Google oferuje branży reklamowej, opierając się na anonimowych sygnałach (które nie są plikami cookie) w przeglądarce Chrome użytkownika.

19-01-2021

Weryfikacja tożsamości reklamodawcy – nowe kraje

Aktualizacja zasad weryfikacji tożsamości reklamodawcy oraz poszerzenie procesu o kolejne kraje, w tym Polskę.

13-01-2021

Nowa opcja kierowania w sieci reklamowej – Zatrudnienie

Nowa opcja kierowania w GDN - zatrudnienie (13.01.2021)

Pojawiła się nowa grupa kierowania w sieci reklamowej: ZATRUDNIENIE.

Podgrupy to branża i wielkość firmy.

2020
07-12-2020

Koniec reklam w Gmailu

Kampanie w Gmailu będą miały status “tylko do odczytu”, co oznacza, że nie będzie można wprowadzać w nich zmian ani tworzyć nowych kampanii tego typu.

Aby wyświetlać reklamy w Gmailu należy stworzyć kampanię Discovery, która uwzględnia te miejsce docelowe.

Zmiana wejdzie w życie 1 lipca 2021.

07-12-2020

Kampanie budujące zaangażowanie w aplikacji

Kampanie budujące zaangażowanie w aplikacji (07.12.2020)

Kampanie budujące zaangażowanie w aplikacji dostępne są globalnie umożliwiając wyświetlanie reklam w sieci wyszukiwania, Google Play, YouTube oraz w aplikacjach w sieci Google.

24-11-2020

Kanały non-monetized z możliwością wyświetlania reklam

Google zmienia swoją politykę i daje sobie możliwość wyświetlania reklam również tam, gdzie zostało to wyłączone przez samego twórcę. Dla reklamodawców oznacza to większy zasięg reklam.

18-11-2020

Automatyczne stosowanie rekomendacji

Automatyczne stosowanie rekomendacji (18.11.2020)

Pojawia się nowe narzędzie – Auto Applied Recommendations Control Center, które pozwala na automatyczną akceptację wybranych rodzajów rekomendacji, bez konieczności ich ręcznego sprawdzania na poszczególnych kontach.

17-11-2020

Nowy format reklam – reklamy dźwiękowe

Nowy format reklam - reklamy dźwiękowe (17.11.2020)

Reklamy dźwiękowe (audio ads) – nowy format reklam na YouTube.

Reklamy audio, obecnie w wersji beta, pomagają poszerzać zasięg i świadomość marki dzięki kreacjom dźwiękowym oraz takim samym funkcjom pomiaru, odbiorców i świadomości marki, jak w przypadku kampanii wideo.

Nowy format reklam pozwala docierać do odbiorców słuchających muzyki, podcastów lub innych treści audio w YouTube. Opcje targetowania, strategie ustalania stawek oraz Brand Lift są takie same jak w przypadku reklam video na YouTube.

22-10-2020

Smart Shopping – nowa metoda optymalizacji

Nowa metoda optymalizacji w inteligentnych kampaniach produktowych. Można teraz optymalizować kampanie pod kątem nowych klientów, wyznaczając nowy cel – nowy klient. Należy podać, ile wart jest nowy klient dla firmy, dodając docelową wartość konwersji w kampanii dotyczącej pozyskiwania nowych klientów.

14-10-2020

Nowa wersja Google Analytics – GA4

Nowa wersja Google Analytics - GA4 (14.10.2020)

Do użytku wchodzi 4 wersja Google Analytics.

Nowa wersja obejmuje rozszerzone analizy predykcyjne, głębszą integrację z Google Ads, możliwości pomiaru na różnych urządzeniach i bardziej szczegółową kontrolę danych.

Głębsza integracja z Google Ads pozwala tworzyć listy odbiorców, którzy pomogą skuteczniej dotrzeć do potencjalnych klientów, niezależnie od tego, gdzie i jak zaangażowali w naszą firmę.

Wyświetlenia angażujące w YouTube będą śledzone wraz z reklamami w różnych sieciach, wyszukiwarce Google i sieci reklamowej Google.

06-10-2020

Video Action Campaigns powszechnie dostępne

Ogłoszono, że w nadchodzących tygodniach kampanie Video Action Campaigns (VAC) zostaną rozszerzone na wszystkich reklamodawców.

06-10-2020

Nowy typ kampanii – Performance Max

Nowy typ kampanii - Performance Max (06.10.2020)

Zapowiedziano nowy typ kampanii – Performance Max.

W przyszłym roku zostanie poszerzone grono reklamodawców, którzy będą mogli skorzystać z kampanii w wersji beta. 

Google Ads oferuje obecnie w pełni zautomatyzowane kampanie dla marketerów aplikacji, sprzedawców detalicznych i firm z fizycznymi lokalizacjami, aby generować wyniki we wszystkich powierzchniach Google. 

Kampanie Performance Max będą opierać się na doświadczeniach z tych kampanii, aby zapewnić kompleksowe rozwiązanie, które będzie działać dla wszystkich reklamodawców w szerszym zakresie celów marketingowych.

06-10-2020

Nowa sekcja w panelu Google Ads – Statystyki

Nowa sekcja w panelu Google Ads - Statystyki (06.10.2020)

Nowa sekcja w wersji beta pojawi się w nadchodzących miesiącach i z czasem będą dodawane nowe informacje, w tym statystyki dotyczące odbiorców i prognoz.

Nowa sekcja będzie zawierać zakładkę z trendami, która pokazuje aktualne i pojawiające się zapotrzebowanie na produkty lub usługi najbardziej odpowiednie dla firmy reklamodawcy.

30-09-2020

Darmowe wyniki produktowe w Google Zakupy

Darmowe wyniki produktowe w Google Zakupy (30.09.2020)

Google rozpoczyna wdrażanie zapowiadanych wcześniej darmowych wyników produktowych w zakładce Google Zakupy.

Zostały one wdrożone w tym roku w Stanach Zjednoczonych, a obecnie są poszerzane na Europę, Afrykę i Bliski Wschód. Planowany czas zakończenia wdrożenia to połowa października.

30-09-2020

Reklamy usług lokalnych LSA w Europie

Reklamy w usługach lokalnych (Local Services Ads – LSA) zostają wprowadzone do Europy.

Początkowo reklamy LSA będą dostępne w następujących krajach: Niemcy, Wielka Brytania, Francja, Austria, Belgia, Irlandia, Włochy, Holandia, Szwajcaria, Hiszpania.

14-09-2020

Ujednolicenie kierowania – Custom Audiences

Ujednolicenie kierowania - custom audiences (14.09.2020)

Następuje ujednolicenie kierowania. Powyższe metody kierowania:

– niestandardowi odbiorcy o podobnych zainteresowaniach (custom affinity)
– niestandardowi odbiorcy o podobnych zamiarach (custom intent audiences)

zostają połączenie w kierowanie o nazwie niestandardowi odbiorcy (custom audiences).

11-09-2020

Konwersje po wyświetleniu z zaangażowaniem (EVC)

W kampaniach video pojawia się nowa metryka dotycząca oceny skuteczności działań: konwersje po wyświetleniu z zaangażowaniem (EVC – engaged-view conversions).

Konwersje EVC liczone są, kiedy użytkownik dokona konwersji po obejrzeniu minimum 10 sekund reklamy możliwej do pominięcia, ale w nią nie kliknie.

02-09-2020

Mniej wyników w raporcie wyszukiwanych haseł

Następuje ważna zmiana w raporcie wyszukiwanych haseł. Od września 2020 r. raport ten będzie zawierał tylko hasła wyszukiwane przez znaczną liczbę użytkowników, nawet jeśli hasło zostało kliknięte. W efekcie czego będzie można zaobserwować mniejszą liczbę terminów w tym raporcie.

01-09-2020

Dodatkowe opłaty (DST) za wyświetlanie reklam

Ogłoszono, że od 1 listopada 2020 r. Google zacznie pobierać dodatkowe opłaty za reklamy wyświetlane w Austrii (5%), Turcji (5%) i Wielkiej Brytanii (2%).

Powodem jest znaczący wzrost złożoności tureckich przepisów i kosztów związanych z ich przestrzeganiem oraz nowy podatek od usług cyfrowych (DST) w Austrii i Turcji.

19-08-2020

Nowy poziom dostępu i własność konta Google Ads

Wprowadzono nowy poziom dostępu – tylko rozliczenia. Opcja skierowana do osób w działach finansowych, by mogły wyświetlać i zarządzać rozliczeniami, ale nie mieli dostępu do edytowania kampanii.

Aktualizacja własności konta, aby ułatwić zarządzanie kontami i zapewnić ich większe bezpieczeństwo. Tylko jedno konto menedżera może być właścicielem konta Google Ads.

17-08-2020

Reklamy wycieczek w Google Shopping

Reklamy wycieczek w Google Shopping (17.08.2020)

Google testuje reklamy wycieczek i aktywności w ramach reklam produktowych.

Póki co reklamy dotyczyły zapytań związanych z ciekawymi rzeczami do robienia w Berlinie, Paryżu i Amsterdamie, a wybranymi do testów reklamodawcami byli Viator, GetYourGuide i Tiquets.

05-08-2020

Formularze kontaktowe w sieci reklamowej

Formularze kontaktowe w sieci reklamowej (05.08.2020)

Zapowiedziano, że formularze kontaktowe (lead forms) będą niedługo dostępne w kampaniach w sieci reklamowej.

04-08-2020

Maksymalizacja liczby konwersji w kampaniach promujących aplikacje

Maksymalizacja liczby konwersji w kampaniach promujących aplikacje (4.08.2020)

Możliwość ustalania stawek pod kątem maksymalizacji liczby konwersji w kampaniach promujących aplikacje. 

31-07-2020

Opcja – About this ad

Opcja - About this ad (31.07.2020)

W nadchodzących miesiącach nastąpi zmiana opcji “Why this ad” na “About this ad”. Będzie ona zawierać zweryfikowaną nazwę reklamodawcy.

15-07-2020

Nowe funkcje inteligentnych kampanii produktowych

Nowe funkcje inteligentnych kampanii produktowych (15.07.2020)

Opcja optymalizowania kampanii pod kątem nowych klientów z docelowym kosztem jego pozyskania, nowe funkcje wizualne, możliwość przeglądania produktów w różnych sklepach bezpośrednio z poziomu reklamy (forma karuzeli), dodatkowe adnotacje dotyczące kosztu dostawy i czasu wysyłki;

15-07-2020

Nowy wygląd elastycznych reklam displayowych

Nowy wygląd elastycznych reklam displayowych (15.07.2020)

Google wprowadza trzy nowe układy elastycznych reklam displayowych, które wykorzystują automatyczne ulepszenia obrazów, w tym inteligentne przycinanie obrazów i nakładki tekstowe.

15-07-2020

Nowe funkcje elastycznych reklam w wyszukiwarce

Nowe funkcje elastycznych reklam w wyszukiwarce (15.07.2020)

Automatyczne wstawianie nazwy lokalizacji (miasto, stan/województwo lub kraj) do treści reklamy, funkcja odliczania do promowania nadchodzących wydarzeń, nowe rekomendacje podczas tworzenia treści reklam, dotyczące dostępności produktów oraz ich dostawy i zwrotów, nowy raport o zasobach dotyczących elastycznych reklam w wyszukiwarce i obejmujących wiele kampanii.

30-06-2020

Nowe oznaczenie reklam produktowych

Nowe oznaczenie reklam produktowych (30.06.2020)

Oznaczenie “Sponsorowane” przy reklamach produktowych zostaje zmienione na “Reklamy”.

24-06-2020

Plik danych w reklamie aplikacji

Plik danych w reklamie aplikacji (24.06.2020)

W nadchodzących miesiącach wykorzystanie pliku danych (feedu) w aplikacjach mobilnych będzie dostępna globalnie. 

23-06-2020

Strategia – Docelowy udział w wyświetleniach

Strategie “wybrana lokalizacja na stronie wyszukiwania” oraz “docelowy udział w wygranych aukcjach” zostają zastąpione strategią “docelowy udział w wyświetleniach”.

23-06-2020

Nowa opcja – Zsynchronizuj kolumny

Nowa opcja - zsynchronizuj kolumny (23.06.2020)

W sekcji KOLUMNY pojawiła się nowa opcja “Zsynchronizuj kolumny”. Pozwala na import kolumn i segmentów w tabelach pomiędzy kontami.

17-06-2020

Reklamy usług lokalnych umożliwiają rezerwację bezpośrednio z Google

Reklamy usług lokalnych umożliwiają rezerwację bezpośrednio z Google (17.06.2020)

Google uruchamia reklamy usług lokalnych w Stanach Zjednoczonych, umożliwiając użytkownikom znajdowanie i rezerwowanie usług, takich jak sprzątanie i hydraulika, bez konieczności opuszczania ekosystemu Google.  

01-06-2020

Funkcja “Sprecyzuj słowa kluczowe” w Planerze słów kluczowych

Funkcja “Sprecyzuj słowa kluczowe” w Planerze słów kluczowych (01.06.2020)

W planerze słów kluczowych pojawiła się nowa opcja “Refine keywords” (precyzowanie słów kluczowych. Precyzując słowa kluczowe, można grupować pomysły w oparciu o atrybuty produktu lub usługi, takie jak kolor, rozmiar i inne.

29-05-2020

Darmowe kwoty na reklamę

Rozpoczęto przyznawanie darmowych kwot na reklamę w ramach wsparcia Google. Pierwszymi beneficjentami są reklamodawcy w Nowej Zelandii.

27-05-2020

Discovery Ads dostępne globalnie

Discovery Ads dostępne globalnie (27.05.2020)

Kampanie Discovery Ads dostępne są globalnie na wszystkich kontach Google Ads. 

19-05-2020

YouTube Select

YouTube Select (19.05.2020)

Usługa YouTube Select pozwala precyzyjniej dobierać miejsca wyświetlania reklam, które będą bezpieczne dla marki (nie wpłyną negatywnie na jej wizerunek).

Reklamy będą widoczne również w aplikacji YouTube oraz na YouTube Kids, Sports, Music i Original. Dodatkowo w odbiornikach telewizyjnych.

15-05-2020

Wycofanie Gallery Ads

Wycofanie Gallery Ads (15.05.2020)

Google wycofuje się z reklam typu Gallery Ads i jednocześnie kontynuuje prace nad rozszerzeniem grafik (image extensions).

23-04-2020

Weryfikacja tożsamości reklamodawcy

Weryfikacja tożsamości reklamodawcy (23.04.2020)

Google wprowadza weryfikację tożsamości reklamodawcy, która wymaga od reklamodawców potwierdzenie ich tożsamości w przypadku reklam wyświetlanych za pośrednictwem Google Ads.

Po jej wdrożeniu, użytkownicy zobaczą nazwę reklamodawcy i kraj klikając w zakładkę “Dlaczego ta reklama?”.

21-04-2020

Bezpłatne oferty w Zakupach Google

Bezpłatne oferty w Zakupach Google (21.04.2020)

W świetle obecnej sytuacji z pandemią Google zdecydował się pomóc sprzedawcom. W związku z tym od przyszłego tygodnia wyniki wyszukiwania na karcie Zakupy Google będą składały się głównie z bezpłatnych ofert, pomagając sprzedawcom w lepszym kontakcie z konsumentami, niezależnie od tego, czy reklamują się w Google czy nie. Opcja dotyczy póki co wyników tylko w USA.

14-04-2020

YouTube Video Builder

YouTube Video Builder (14.04.2020)

Google uruchamia narzędzie do tworzenia reklam video – YouTube Video Builder. 

28-03-2020

$340mln wsparcia dla SMB

Z powodu ogólnoświatowej pandemii Google decyduje się pomóc małym i średnim firmom, organizacjom zdrowotnym oraz pracowników służby zdrowia. Całe wsparcie wyniesie około 800mln dolarów.

Jedną z form wsparcia jest kredyt w wysokości 340mln dolarów w Google Ads dostępny dla wszystkich małych i średnich firm posiadających aktywne konta w ciągu ostatniego roku. 

19-03-2020

Odwoływanie bezpośrednio w panelu Google Ads

Odwoływanie bezpośrednio w panelu Google Ads (19.03.2020)

Google wprowadza nową funkcję, która pozwala odwoływać się od decyzji dotyczących zasad bezpośrednio w panelu Google Ads, co ogranicza liczbę zgłoszeń w pracownikami supportu.

10-03-2020

Nowe strategie w portfolio

Do strategii portfolio ustalania stawek dodano 2 strategie:

– maksymalizacja liczby konwersji
– maksymalizuj wartość konwersji

Dodatkowo strategie te można parować z budżetami wspólnymi. 

12-02-2020

Historia zmian – nowe oznaczenia na wykresie

Historia zmian - nowe oznaczenia na wykresie (12.02.2020)

Pojawiają się oznaczenia na wykresie historii zmian, które pomagają szybko zidentyfikować, co zostało zmienione konkretnego dnia.

27-01-2020

Wycofanie rozszerzeń wiadomości

Z panelu Google Ads zostanie wycofane rozszerzenie wiadomości. Statystyki dotyczące skuteczności tych rozszerzeń będą dostępne w panelu do końca 2020 roku.

23-01-2020

Zapier – integracja z Google Ads

Google nawiązuje współpracę z firmą Zapier, aby pomóc jej rozwinąć integracją z systemem Google Ads. Dzięki temu import konwersji offline stanie się łatwiejszy.

2019
05-12-2019

Nowa opcja – Wyjaśnienia

Wyjaśnienia (05.12.2019)

W raportach pojawia się nowa opcja – Wyjaśnienia. Pozwala ona uzyskać jasny obraz przyczyn poważnych zmian skuteczności konta Google Ads. Gdy zauważymy znaczne wahanie skuteczności kampanii lub grupy reklam w sieci wyszukiwania, dzięki wyjaśnieniom szybko sprawdzimy dlaczego nastąpiły takie zmiany.

18-11-2019

Połączone grupy odbiorców – Combined Audiences

Połączone grupy odbiorców - combined audiences (18.11.2019)

Połączone grup odbiorców (combined audiences) w kampaniach searchowych pojawiają się powoli na kontach Google Ads (póki co w USA).

Połączone grupy odbiorców to rodzaj kierowania, dzięki któremu można łączyć różne atrybuty odbiorców, np. konkretne dane demograficzne i podobne zainteresowania, aby utworzyć tzw. „profile klientów” reprezentujące segmenty docelowych odbiorców.

Połączone grupy odbiorców pozwalają na wyodrębnienie części wspólnych segmentów odbiorców odpowiadające szczegółowym profilom klientów.

22-10-2019

Reklamy RSA dostępne na wszystkich kontach

Reklamy w wyszukiwarce dostępne są na wszystkich kontach i we wszystkich językach.  

Google sugeruje, aby do każdej grupy reklam dodawać 2 rozszerzone reklamy tekstowe (ETA) oraz przynajmniej 1 elastyczną reklamę w wyszukiwarce (RSA).

20-10-2019

Nowe rozszerzenie reklam – rozszerzenia formularzy kontaktowych

Nowe rozszerzenie reklam - rozszerzenia formularzy kontaktowych (20.10.2019)

Pojawia się nowe rozszerzenie reklam służące do zbierania danych kontaktowych potencjalnych klientów. Rozszerzenie ma postać tekstową (call to action oraz tekst rozszerzenia).

Formularze będą możliwe do pobrania w formie pliku CSV z panelu Google Ads (zakładka ROZSZERZENIA) maksymalnie za okres ostatnich 30 dni. Istnieje również możliwość integracji z systemem CRM.

26-09-2019

Skillshop – nowe kurs i nowe egzaminy

Skillshop - nowe kurs i nowe egzaminy (26.09.2019)

Academy for Ads zmienia się w Skillshop. Dodane zostają nowe kursy z zakresu Google Ads oraz egzaminy certyfikacyjne.

28-08-2019

Korekty sezonowe

Korekty sezonowe (28.08.2019)

Na kontach Google Ads pojawiła się nowa opcja – korekty sezonowe. Korekty sezonowe dostępne są dla kampanii w sieci wyszukiwania oraz displayowych działających w oparciu o smart bidding. 

21-08-2019

Nowa strategia inteligentnego określania stawek – maksymalizacja wartości konwersji

Nowa strategia inteligentnego określania stawek - maksymalizacja wartości konwersji (21.08.2019)

Dla reklamodawców, którzy chcą wydać cały swój budżet i zmaksymalizować przychody (nie tylko liczby konwersji), pojawia się nowa strategia inteligentnego określania stawek: maksymalizacja wartości konwersji. 

19-08-2019

Koniec przyspieszonego wyświetlanie reklam

Ogłoszono, że od 17 września 2019 roku z panelu Google zniknie opcja przyspieszonego wyświetlania reklam (accelerated ad delivery).

Wszystkie kampanie w sieci wyszukiwania oraz produktowe zostaną automatycznie objęte tą zmianą i zostanie w nich użyta standardowa metoda wyświetlania reklam.

31-07-2019

Modyfikator dopasowania przybliżonego i dopasowanie do wyrażenia rozszerzone o zbliżone warianty

Modyfikator dopasowania przybliżonego i dopasowanie do wyrażenia rozszerzone o zbliżone warianty (31.07.2019)

Zmianie ulega działanie dopasowania do wyrażenia oraz modyfikatora dopasowania przybliżonego. Będą teraz uwzględniane słowa o podobnym znaczeniu. 

Google szacuje, że zmiana spowoduje wzrost liczby kliknięć i konwersji o 3-4%, a 85% zapytań nie będzie pokrytych odmianami.

19-06-2019

Usunięcie eCPC ze strategii portfolio

Strategia eCPC znika z poziomu portfolio, ale zostanie możliwość jej ustawienia na poziomie kampanii. Zmiana wchodzi w życie w lipcu.

Strategia stosowana jest na poziomie portfolio zostanie przeniesiona na poziom kampanii.

30-05-2019

Nowa wtyczka – Tag Assistant for Conversions

Nowa wtyczka - Tag Assistant for Conversions (30.05.2019)

Pojawia się nowa wtyczka do weryfikacji poprawności wdrożenia tagów Google – Tag Assistant for Conversions. Obecnie w fazie BETA.

29-05-2019

Usunięcie z panelu 2 strategii ustalania stawek

Z końcem czerwca z panelu Google Ads zostaną usunięte 2 strategie określania stawek:

– Wybrana lokalizacja na stronie wyszukiwania (Target Search Page Location)
– Docelowy udział w wygranych aukcjach (Target Outranking Share)

Kampanie korzystające z powyższych strategii zostaną automatycznie zmigrowane do strategii Docelowy udział w wyświetleniach (Target Impression Share).

29-05-2019

Czarne oznaczenie reklam

Czarne oznaczenie reklam (22.05.2019)

W mobilnych wynikach wyszukiwania następuje wizualna zmiana oznaczeń reklam. Znika zielona ramka, a sam napis “Ad” staje się czarny, tym samym coraz bardziej zacierając różnicę między wynikami sponsorowanymi, a organicznymi.

Kolor adresu URL również ulega zmianie na czarny.

15-05-2019

Kampanie produktowe w YouTube i Google Discover

Ogłoszono, że od 15 lipca 2019 r. reklamy produktowe (zarówno standardowe, jak i z funkcją prezentacji) będą mogły wyświetlać się w YouTube i w Google Discover. 

13-05-2019

Performance Planner – Planer Skuteczności

Performance Planner - Planer Skuteczności (13.05.2019)

Budget Planner zmienia się w Performance Planner (Planer Skuteczności).

30-04-2019

Menedżer zasad

Menedżer zasad (30.04.2019)

W sekcji NARZĘDZIA pojawiła się nowa zakładka – MENEDŻER ZASAD, a w niej informacje o wszelkich odrzuceniach i ograniczeniach na koncie Google Ads.

28-03-2019

Google Ads Editor 1.0

Google Ads Editor 1.0 (28.03.2019)

Następuje bardzo duża zmiana w kontekście Edytora AdWords. Zmienia się ustawienie sekcji oraz elementy graficzne.

15-03-2019

Nowe narzędzie – Budget Planner

Budget Planner (15.03.2019)

Google wprowadza nowe narzędzie – Budget Planner (w sekcji NARZĘDZIA). Plan będzie można budować w oparciu o kliknięcia, konwersje, sprzedaż, średnie CPA i średnie CPC.

09-03-2019

Grafika Google – reklamy produktowe

Zapowiedziano, że z końcem marca reklamy produktowe zaczną się wyświetlać w wyszukiwarce grafik, która zostanie zintegrowania z siecią wyszukiwania.

05-03-2019

Shoppable Ads

Shoppable Ads (05.03.2019)

W wyszukiwarce grafik pojawił się nowy format reklamowy – Shoppable Ads. Na sponsorowanych grafikach widnieją produkty, a po najechaniu kursorem pojawia się informacja o marce, cenie oraz inne szczegóły. Reklamy testowane są na wybranej grupie reklamodawców

26-02-2019

Planowane usunięcie metryki “średnia pozycja”

Planowane usunięcie metryki “średnia pozycja” (26.02.2019)

We wrześniu tego roku z kont Google Ads zniknie metryka “średnia pozycja”. Google dochodzi do wniosku, że obecnie jest bezużyteczna i nie świadczy o faktycznej pozycji wyświetlania reklamy.

2018
16-10-2018

Nowa kategoria urządzeń w raportach – telewizory

Pojawia się nowa czwarta (obok komputerów, telefonów komórkowych i tabletów) kategoria urządzeń – telewizory.

03-10-2018

Kampanie sekwencyjne

Na poziomie MCK (zakładka LABORATORIUM) pojawia się możliwość dodania nowego typu kampanii video, tzw. kampanii sekwencyjnej, gdzie ustawia się różne filmy w określonej sekwencji, w jakiej użytkownik ma je oglądać. Kampania przybiera formę storytellingu.

12-09-2018

Vertical Video Ads

Vertical Video Ads (12.09.2018)

Google wprowadza pionowe reklamy video dla TrueView i Universal App Campaigns. Pionowe video pojawi się na ekranie zajmując 75% jego powierzchni. Po kliknięciu w ikonkę pełnego ekranu video zajmie 100% powierzchni.

06-09-2018

Dopasowanie ścisłe obejmuje zbliżone warianty

Dopasowanie ścisłe obejmuje zbliżone warianty (06.09.2018)

Dopasowanie ścisłe będzie uwzględniać teraz odmiany słów pod kątem intencji użytkownika. 

27-08-2018

Nowy wskaźnik – Ad Strength

Nowy wskaźnik - Ad Strength (27.08.2018)

Pojawia się nowy wskaźnik pozwalający na ocenę efektywności reklamy elastycznej – Ad Strength. Dotyczy on zarówno reklamy w sieci wyszukiwania jak i w sieci reklamowej.

19-07-2018

Wprowadzenie usługi porównywania cen – CSS

Wprowadzenie usługi porównywania cen - CSS (19.07.2018)

Usługa porównywania cen wyświetla reklamy produktowe w Google w imieniu sprzedawców w krajach, które należą do Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG) oraz w Szwajcarii.

11-07-2018

Reklamy hoteli w Google dołączają do Google Ads

Reklamy hoteli w Google dołączają do Google Ads (11.07.2018)

Aby pomóc partnerom w efektywnym skalowaniu, reklamy Hotel Ads staną się częścią platformy Google Ads z nowym typem kampanii. Proces migracji rozpocznie się jeszcze w tym roku, umożliwiając zarządzanie kampaniami hoteli wraz z innymi kampaniami na jednej platformie. Google uruchamia również Hotel Center, aby uprościć zarządzanie cenami pobytów.

27-06-2018

Nowy typ kampanii – Smart Campaign

Nowy typ kampanii - Smart Campaign (27.06.2018)

Google ogłasza, że niedługo pojawi się nowy typ kampanii skierowany dla małych biznesów. Smart campaign jest typem kampanii, w której ustawiamy tylko 2 rzeczy:

– cel biznesowy

– obszar, na którym będzie wyświetlana reklama

resztą zajmie się system w oparciu o machine learning.

24-06-2018

Google AdWords zmienia się w Google Ads

Google AdWords zmienia się w Google Ads (24.06.2018)

Po prawie 18 latach jako AdWords „samoobsługowy program reklamowy” Google zmienia się w Google Ads. Wprowadzane są też inne zmiany – DoubleClick i Analytics 360 zmienia się w Google Marketing Platform, DoubleClick for Publishers i DoubleClick Ad Exchange zmienia się w Google Ad Manager.

05-06-2018

Nowa funkcja – Notatki

Nowa funkcja - Notatki (05.06.2018)

Pojawia się możliwość tworzenia notatek (podobnie jak adnotacje w Google Analytics), aby śledzić ważne zmiany dokonywane w kampaniach i usprawnić komunikację między osobami, które pracują na jednym koncie AdWords.

17-04-2018

Nowy format wideo – reklamy Out-Stream

Nowy format wideo - reklamy Out-Stream (17.04.2018)

Od dziś reklamy wideo Out-Stream mogą być wyświetlane w witrynach partnerów Google, w witrynach wydawców, które mogą wyświetlać reklamy TrueView In-Stream i reklamy w przerywniku. Domyślnie reklamy wideo typu Out-Stream są wyciszone, a użytkownik może włączyć dźwięk i ponownie uruchomić wideo. 

27-03-2018

Nowa wersja narzędzia Keyword Planner

Nowa wersja narzędzia Keyword Planner (27.03.2018)

Nowa wersja Keyword Plannera jest już dostępna na wszystkich kontach AdWords (nowy panel).

19-02-2018

Płatności za konwersje

Pojawił się nowy model rozliczeń – płatności za konwersje. Płatność za konwersje korzysta z tego samego algorytmu ustalania stawek co płatność za kliknięcia.

2017
20-12-2017

Wycofanie rozszerzeń opinii

W połowie stycznia rozszerzenia opinii przestaną się wyświetlać, a na początku lutego zostaną całkowicie usunięte z kont AdWords. 

05-12-2017

Oceny produktów w reklamach produktowych dostępne globalnie

Oceny produktów w reklamach produktowych dostępne globalnie (5.12.2017)

Oceny produktów zostały po raz pierwszy wprowadzone ponad 3 lata temu, ale dziś są dostępne na całym świecie, wszędzie tam, gdzie obecne są reklamy produktowe (obecnie w ponad 30 krajach). 

16-11-2017

Odmiany reklam

Odmiany reklam (16.11.2017)

Opcja pozwala na szybkie wdrożenie zmiany w testowaniu reklam dla tekstu nagłówka lub zmiany wezwania do działania. Daty rozpoczęcia i zakończenia testowania reklam można ustawić, podobnie jak w przypadku innych eksperymentów.

16-11-2017

Nowy typ odbiorców – Custom Intent

Od teraz Google będzie wykorzystywać swoją technologię uczenia maszynowego do automatycznego tworzenia niestandardowych odbiorców o podobnych zamiarach na podstawie oceny konta i stron docelowych. Póki co tylko w języku angielskim.

16-11-2017

Nowe rozszerzenie reklam – rozszerzenie promocji

Nowe rozszerzenie reklam - rozszerzenie promocji (16.11.2017)

Rozszerzenia promocji umożliwiają przesyłanie wiadomości promocyjnych bez konieczności zmiany tekstu reklamy, co umożliwia kontynuację wyników jakości, danych historycznych i testowania reklam oraz pozwala uniknąć przestojów związanych z oceną reklam.

15-05-2017

Historyczny Wynik Jakości

Historyczny Wynik Jakości (15.05.2017)

Kluczowe składniki oczekiwanego współczynnika klikalności, trafności reklamy i jakości strony docelowej mają teraz własne kolumny dla danych bieżących i historycznych, co znacznie ułatwia raportowanie i analizę na dużą skalę  

20-04-2017

Nowy typ kampanii – Smart Display Campaign

Nowy typ kampanii - Smart Display Campaign (20.04.2017)

Od dziś inteligentne kampanie w sieci reklamowej są udostępniane wszystkim reklamodawcom, co pozwala łatwiej docierać do większej liczby klientów w sieci reklamowej Google. Kampanie inteligentne w sieci reklamowej wykorzystują możliwości systemów uczących się Google, aby automatycznie połączyć firmę z potencjalnymi klientami, którzy mogą być zainteresowani produktami, tworzyć reklamy graficzne, natywne i tekstowe, które pasują do każdego miejsca w sieci reklamowej Google i ustawiać odpowiednie stawki, aby osiągnąć cele dotyczące skuteczności.

17-03-2017

Zmiana w dopasowaniach słów kluczowych (warianty)

Zmiana w dopasowaniach słów kluczowych (warianty) (17.03.2017)

W słowach w dopasowaniu ścisłym ignorowane są „słowa funkcyjne”, jeśli nie zmieniają one znaczenia zapytania. Słowa funkcyjne zawierają przyimki (na, do), spójniki (na, ale) przedimki (a, the) i inne słowa.

28-02-2017

Aktualizacja rozszerzeń cen

Rozszerzenia cen pojawiają się na wszystkich urządzeniach (nie tylko na komórkach, jak było dotychczas).

06-02-2017

Automatyczne rozszerzenia połączeń

Jeśli Google wykryje numer telefonu na stronie docelowej reklam w kampanii, która nie korzysta z rozszerzeń połączeń, automatycznie wyświetli go, jeśli uważa, że ​​poprawi to skuteczność. Będzie to dotyczyć reklam w sieci wyszukiwania wyświetlanych tylko na urządzeniach przenośnych i można zrezygnować z tej opcji rozszerzeń automatycznych na stronie rozszerzeń reklam. 

31-01-2017

Ostatni dzień tworzenia standardowych reklam tekstowych

Ostatni dzień, w którym na koncie pojawią się standardowe reklamy tekstowe. Rozszerzone reklamy tekstowe (ETA) stają się głównym formatem tekstowym w sieci wyszukiwania.

2016
18-10-2016

Nowe rozszerzenie reklamy – rozszerzenie wiadomości

Nowe rozszerzenie reklamy - rozszerzenie wiadomości (18.10.2016)

Nowe rozszerzenie reklamy, którego celem jest umożliwienie użytkownikowi komunikowania się z reklamodawcą bez odwiedzania jego witryny lub dzwonienia do niego. Rozszerzenia wiadomości otwierają aplikację do obsługi SMS-ów w telefonie użytkownika z dostosowaną wstępnie napisaną wiadomością, potencjalny klient może następnie ją edytować, jeśli ma to zastosowanie, a następnie wysłać SMS-a.  

12-09-2016

Aktualizacja Wyniku Jakości (“-” zamiast domyślnej wartości “6”)

Domyślną wartością widocznego Wyniku Jakości jest zmiana z 6 na – (null). Nowe słowa kluczowe lub słowa kluczowe z bardzo małą ilością danych otrzymają teraz wskaźnik zerowy zamiast 6 i będą domyślnie wykluczane z raportów.  

30-08-2016

Nowy wygląd Google Merchant Center

Nowy wygląd Google Merchant Center (30.08.2016)

Nowy, szybki i responsywny interfejs, dopasowany do nowoczesnego wyglądu i stylu pozostałych produktów Google. Zmieniono nawigację w Merchant Center, łącząc typowe zadania i działania. Można teraz użyć nowej strony głównej, aby wyświetlić najnowsze ogłoszenia i dane pulpitu nawigacyjnego dla konta, a skonsolidowany plik danych o produktach i informacje o jakości danych produktów znajdują się na stronie Produkty.

18-07-2016

Nowe rozszerzenie reklamy – rozszerzenia cen dla reklam mobilnych

Nowe rozszerzenie reklamy - rozszerzenia cen dla reklam mobilnych (18.07.2016)

Rozszerzenie reklamy przeznaczone wyłącznie dla urządzeń mobilnych, które wyświetla ceny wyróżnionych produktów lub usług w osobnych wierszach z krótkim opisem. Wyłącznie dla języka angielskiego i pierwszej pozycji reklamy.

30-06-2016

Wycofanie reklam flashowych z Google AdWords

Reklamodawcy tracą możliwość przesyłania reklam w technologii Flash do DoubleClick Campaign Manager, DoubleClick Bid Manager oraz AdWords.

Od 2 stycznia 2017 r. reklamy Flash nie będą już wyświetlane w DoubleClick Campaign Manager, DoubleClick Bid Manager, DoubleClick Ad Exchange ani w sieci reklamowej Google.

Głównym formatem reklam animowanych zostaje HTML5.

16-06-2016

Zmiana koloru oznaczenia reklam

Zmiana koloru oznaczenia reklam (16.06.2016)

Następuje zmiana koloru oznaczenia reklam, z żółtego na zielone, co powoduje, że coraz bardziej zaciera się widoczna różnica między wynikami sponsorowanymi i organicznymi.

24-05-2016

Rozszerzone reklamy tekstowe (ETA)

Rozszerzone reklamy tekstowe (ETA) (24.05.2016)

Google rozszerza limity reklam tekstowych. Nowe reklamy tekstowe (zwane rozszerzonymi reklamami tekstowymi) będą miały wkrótce 2 nagłówki po 30 znaków każdy, 1 linię tekstu zawierającą maksymalnie 80 znaków i automatycznie generowaną domenę w wyświetlanym adresie URL (nadal można dostosować ścieżkę). Reklamy zostaną wprowadzone w nadchodzących miesiącach.

16-05-2016

Reklamy produktowe w wyszukiwarce grafiki

Reklamy produktowe w wyszukiwarce grafiki (16.05.2016)

Reklamy produktowe w wyszukiwarce grafiki, które były testowane od czwartego kwartału 2015 r., zostały udostępnione globalnie. Do wyświetlania tych reklam nie są potrzebne dodatkowe ustawienia.  

27-04-2016

Reguły w Google Merchant Center

Reguły w Google Merchant Center (27.04.2016)

Google wprowadza reguły na koncie Google Merchant Center. Umożliwiają one wykonanie podstawowych przekształceń istniejących danych produktów, dzięki czemu uruchomienie pliku danych jest łatwiejsze. Można eksportować i przesyłać dane produktów we własnym formacie oraz używać różnych reguł do przekształcania ich w atrybuty i wartości produktów zgodne ze specyfikacją pliku danych Zakupów Google bezpośrednio w Merchant Center.

28-03-2016

Planowana gruntowna zmiana interfejsu Google AdWords

Planowana gruntowna zmiana interfejsu Google AdWords (28.03.2016)

Nowy interfejs zaprojektowany jest w stylu Material Design i stanowi najpoważniejszą zmianę tego typu w ciągu ostatnich 15 lat. 

19-02-2016

Usunięcie prawej kolumny reklam

Reklamy z prawej kolumny wyników wyszukiwania zostają usunięte i będą mogły pojawiać się tylko w górnej części (max 4 reklamy) oraz dolnej (max 3 reklamy). Reklamy PLA pozostają w starej formie (możliwość wyświetlania na górze wyników wyszukiwania oraz po prawej stronie).

2015
12-11-2015

Udostępnianie danych między Analytics i AdWords na poziomie MCK

Udostępnianie danych między Analytics i AdWords na poziomie MCK (12.11.2015)

Od teraz można połączyć Google Analytics bezpośrednio z kontem menedżera AdWords (MCK), eliminując potrzebę łączenia poszczególnych kont AdWords. Nowe konta dodane do MCK są automatycznie łączone, a cele, dane i listy remarketingowe wystarczy zaimportować tylko raz. Oprócz tego można teraz tworzyć listy remarketingowe bezpośrednio w MCK oraz udostępniać tagi i listy na kontach AdWords.

02-09-2015

Kampanie TrueView dostępne w AdWords

Kampanie TrueView dołączają do kampanii w sieci wyszukiwania, w sieci reklamowej i kampanii produktowych w podstawowym interfejsie AdWords.
Dzięki prostocie pojedynczego interfejsu i bardziej spójnemu interfejsowi AdWords ułatwia optymalizację różnych typów kampanii. Dodatkowo można skorzystać z zaawansowanych narzędzi do zarządzania zbiorczego, aby zaoszczędzić czas i wysiłek podczas pracy nad wieloma kampaniami TrueView.

01-09-2015

Reklamy w Gmailu dostępne globalnie

Reklamy w Gmailu dostępne globalnie (01.09.2015)

Wystarczy wybrać nowy format reklam w Gmailu z Galerii reklam w nowej lub istniejącej kampanii w sieci reklamowej. Reklamy domyślnie naśladują wygląd i styl skrzynki odbiorczej, a rozwinięta reklama to pełnostronicowa, bogata wizualnie strona. 

27-08-2015

Nowe rozszerzenie reklamy – rozszerzenia informacji

Nowe rozszerzenie reklamy - rozszerzenia informacji (27.08.2015)

Należy wybrać wstępnie zdefiniowany „nagłówek”, taki jak Udogodnienia lub Marki, i wprowadzić wybraną listę przykładów (25 znaków max).

05-08-2015

Nowy edytor raportów dla AdWords

Nowy edytor raportów dla AdWords (05.08.2015)

Edytor raportów umożliwia reklamodawcom tworzenie tabel, wykresów i wykresów przez proste przeciąganie i upuszczanie wymiarów i danych. Raporty można następnie zapisywać, planować i eksportować.

29-07-2015

Domyślny Wynik Jakości

Domyślny Widoczny Wynik Jakości stosowany do nowych słów kluczowych i słów kluczowych z bardzo niską liczbą wyświetleń zmienia się z poziomu „7” na „6”. Google podkreśla, że ​​jest to tylko widoczna, zgłoszona zmiana Wyniku Jakości i nie ma to wpływu na rzeczywisty Wynik Jakości. 

04-06-2015

Zarządzanie kampaniami na wielu kontach

Zarządzanie kampaniami na wielu kontach (4.06.2015)

Teraz można wyświetlać kampanie i wprowadzać zmiany na najwyższym poziomie na poziomie MCK. To znacznie ułatwia raportowanie niektórym dużym reklamodawcom, a także agencjom, które obsługują wiele kont. 

28-05-2015

Nowy typ kampanii – Universal App Campaigns

Nowy typ kampanii - Universal App Campaigns (28.05.2015)

Google wprowadza nowy typ kampanii – uniwersalne kampanie promujące aplikacje, które pozwalają reklamodawcom skuteczniej i skuteczniej docierać do konsumentów w mediach Google. Uniwersalne kampanie promujące aplikacje to prosty sposób na skonfigurowanie reklam promujących instalacje aplikacji na Androida w AdWords lub bezpośrednio w konsoli programisty Google Play.

21-05-2015

TrueView for Shopping

TrueView for Shopping (21.05.2015)

TrueView for Shopping umożliwia prezentowanie szczegółów produktu i obrazów – wraz z możliwością kliknięcia, aby kupić w witrynie marki lub sklepu detalicznego – wszystko w reklamie wideo. Jest dostępny w reklamach wideo TrueView In-Stream w YouTube.

20-02-2015

Nowy typ kampanii – Tylko połączenie

Nowy typ kampanii - Tylko połączenie (20.02.2015)

Nowy typ kampanii: kampanie typu „tylko połączenie”. Reklamy zaprojektowane specjalnie do wyświetlania tylko w telefonach komórkowych pokazują w widoczny sposób numer telefonu, opis i przycisk połączenia. 

2014
30-09-2014

Automatyczne aktualizacje w PLA

W Merchant Center można włączyć automatyczne aktualizacje produktów, które będą automatycznie wyświetlać ceny produktów i dostępność w PLA, jeśli istnieje różnica między danymi z pliku danych a tym, co Google wykryje w mikrodanych witryny. 

25-09-2014

Moduły dostosowania reklam

Moduły dostosowania reklam (25.09.2014)

Moduły dostosowania reklam umożliwiają zwiększenie trafności reklam, wstawiając zmienne w czasie rzeczywistym, takie jak ceny, produkty i odliczanie czasu w promocjach. 

03-09-2014

Nowy typ rozszerzeń – rozszerzenie objaśnień

Nowy typ rozszerzeń - rozszerzenie objaśnień (03.09.2014)

Google wprowadza rozszerzenia objaśnień: dodatkowy tekst, który wyświetla się w reklamach w wyszukiwarce Google, podkreślając konkretne informacje o produktach i usługach.

29-07-2014

Oceny produktów w reklamach z listą produktów

Oceny produktów w reklamach z listą produktów (29.07.2014)

Oceny produktów pojawiają się w reklamach z listą produktów w Stanach Zjednoczonych. Podobnie jak oceny sprzedawców, oceny produktów stanowią zbiorczą ocenę opartą na wielu sprzedawcach, agregatorach i witrynach. 

24-07-2014

Dynamiczne linki do podstron

Dynamiczne linki do podstron (24.07.2014)

Google wprowadza dynamiczne linki do podstron: automatycznie generowane linki do podstron, które pojawiają się pod tekstem reklamy, ułatwiając potencjalnym klientom łączenie się z odpowiednimi stronami w witrynie.

14-07-2014

Możliwość połączenia konta Google Moja Forma i Google AdWords

Możliwość połączenia konta Google Moja Forma i Google AdWords (14.07.2014)

Uaktualnione rozszerzenia lokalizacji są dostępne po połączeniu Google Moja Firma z kontem AdWords. Po połączeniu na poziomie konta, wszystkie informacje o lokalizacji firmy są wyświetlane we wszystkich odpowiednich kampaniach.

10-03-2014

Adnotacje z ocenami klientów

Adnotacje z ocenami klientów (10.03.2014)

W ciągu najbliższych kilku dni wprowadzone zostaną adnotacje z ocenami klientów – nowy format reklam w wyszukiwarce, który dostarcza szczegółowych danych opinii konsumentów. Adnotacje z ocenami klientów podkreślają w reklamie co najmniej jeden silnie oceniony aspekt firmy.

18-02-2014

Kampanie produktowe dostępne globalnie

Kampanie produktowe są wprowadzane na całym świecie jako nowy sposób zarządzania produktami i zasobami bezpośrednio z AdWords.  

21-01-2014

Nowy wygląd panelu i prostsza nawigacja

Nowy wygląd panelu i prostsza nawigacja (21.01.2014)

Płatności, Ustawienia konta (dawniej Moje konto) i Pomoc zostały przeniesione pod ikonę koła zębatego. Wykresy, tabele i narzędzia mają więcej miejsca na stronie. Ważne informacje na kartach zarządzania kampanią znajdują się teraz w części widocznej na ekranie. Dodano więcej miejsca na ekranie na wykresy, tabele i narzędzia.

2013
12-11-2013

Połączenia telefoniczne jako konwersje

Połączenia telefoniczne z reklam typu „kliknij, aby połączyć” na telefon komórkowy zostają dodane do danych w kolumnach konwersji, co umożliwi ich używanie z automatycznymi rozwiązaniami określania stawek, takimi jak Optymalizator konwersji.

04-11-2013

Nowy typ kampanii – Search and Display Select

Nowy typ kampanii - Search and Display Select (4.11.2013)

Kampania przeznaczona jako opcja dla reklamodawców po raz pierwszy, reklamodawców, którzy chcą większego zasięgu z istniejącej kampanii tylko w sieci wyszukiwania lub reklamodawców, którzy obecnie kierują reklamy na obie sieci z 1 kampanii, którzy chcą lepszej skuteczności. 

Wyszukiwanie i wybór na sieć reklamową starają się przewidzieć najlepsze witryny i godziny w sieci reklamowej oraz ograniczy wyświetlanie reklam, aby uzyskać najlepszą skuteczność. 

22-10-2013

Rozszerzenia reklam jako element określania rankingu reklamy

To, co kiedyś obejmowało tylko Maks. CPC i Wynik Jakości, teraz uwzględnia trzeci składnik: oczekiwany wpływ rozszerzeń i formatów reklam.

18-10-2013

Ulepszenia w geotargetowaniu

Ulepszenia w geotargetowaniu (18.10.2013)

Reklamodawcy z domyślnym kierowaniem na „lokalizację zainteresowania” na swoich kontach zauważą wzrost liczby wyświetleń z osób z innych krajów, które wcześniej nie były objęte kierowaniem. 

05-09-2013

Import konwersji offline

Import konwersji offline (05.09.2013)

Nowa funkcja importowania konwersji AdWords może pomóc zmierzyć i zoptymalizować cały, kompleksowy proces zakupu. Teraz można przesłać zdarzenia konwersji offline do AdWords i zobaczyć, jak kliknięcia reklam doprowadziły do sprzedaży w świecie offline, na przykład przez telefon lub za pośrednictwem przedstawiciela handlowego.

05-08-2013

Opcja porównania dat w raportach AdWords

Opcja porównania dat w raportach AdWords (5.08.2013)

Wystarczy wybrać opcję „porównaj daty” w selektorze dat, a symbol plusa (+) pojawi się w większości nagłówków kolumn tabeli, umożliwiając przeglądanie, np. tygodniowych zmian średniego CPC, kliknięć i konwersji o spojrzenie.  

27-06-2013

Nowe rozszerzenie reklamy – rozszerzenia opinii (wersja beta)

Nowe rozszerzenie reklamy - rozszerzenia opinii (wersja beta) (27.06.2013)

Jeśli reklamodawca wie o recenzji jego produktu lub usługi w internecie, może zacytować lub sparafrazować tę opinię i dołączyć ją jako cytat, który będzie wyświetlany na dole reklamy.  

25-06-2013

RLSA – listy remarketingowe w wyszukiwarce

RLSA można postrzegać jako rozszerzenie możliwości remarketingu, stosując kierowanie na odbiorców do reklam w wyszukiwarce w sieci wyszukiwania. Można ich używać na wiele sposobów, takich jak zwiększanie pozycji (stawki) w przypadku bardziej ogólnych terminów, które zwykle nie powodują konwersji w przypadku osób, które już odwiedziły witrynę reklamodawcy lub zmienianie tekstu reklamy w przypadku osób, które oglądały określone strony w witrynie, zachęcając je do powrotu do dokończenia transakcji.

24-06-2013

Nowy raport Top Movers w zakładce Wymiary

Nowy raport Top Movers w zakładce Wymiary (24.06.2013)

Nowy raport wyraźnie pokazuje znaczące zmiany na najwyższym poziomie zarówno w kliknięciach, jak i kosztach na poziomie kampanii lub grupy reklam w 7, 14 lub 28-dniowych okresach porównawczych. 

19-06-2013

Raportowanie wyświetleń w ścieżkach wielokanałowych w Google Analytics

Raportowanie wyświetleń w ścieżkach wielokanałowych w Google Analytics (19.06.2013)

Google Analytics może teraz raportować wyświetlenia (niekliknięte) reklamy w sieci reklamowej Google w ramach raportów ścieżek wielokanałowych (MCF). Obecnie ograniczony okres próbny umożliwia reklamodawcom sprawdzenie, czy osoby dokonujące konwersji w ich witrynie wcześniej widziały (i być może były pod wpływem) reklamy w innych miejscach w sieci reklamowej Google.

08-05-2013

Dostosowania stawek na poziomie urządzenia, lokalizacji i czasu

Dostosowania stawek na poziomie urządzenia, lokalizacji i czasu (08.05.2013)

Dostosowania stawek w kampaniach rozszerzonych pozwalają łatwo zmieniać stawki w zależności od kontekstu użytkownika, takiego jak lokalizacja, czas i urządzenie. Wszystko w ramach jednej kampanii.  

24-04-2013

Nowe narzędzie – Google Display Planner

Nowe narzędzie - Google Display Planner (24.04.2013)

Bezpłatne narzędzie do badania i planowania, które dostarcza pomysłów i szacunków dotyczących kierowania, które pomogą tworzyć lepsze kampanie w sieci reklamowej. Na podstawie wprowadzonych danych narzędzie sugeruje miejsca wyświetlania reklam w sieci reklamowej Google wraz z najważniejszymi powiązanymi informacjami: zakresami wyświetleń i plików cookie dla naszych zasobów reklamowych, podziałami według wieku i płci oraz informacjami o historycznym koszcie kliknięcia (CPC).

12-03-2013

Reklamy z listą produktów dostępne globalnie na urządzeniach mobilnych

Reklamy z listą produktów dostępne globalnie na urządzeniach mobilnych (12.03.2013)

Reklamy z listą produktów mogą teraz wyświetlać się na smartfonach na całym świecie, rozszerzając możliwości zakupów już dostępne na komputerach stacjonarnych i tabletach. 

06-02-2013

Kampanie rozszerzone w AdWords

Zamiast kierować reklamy do tego samego użytkownika na różne urządzenia w różnych kampaniach, Google uważa, że ​​łatwiej będzie zarządzać w przyszłości, kierując reklamy na różne urządzenia w ramach tej samej kampanii. 

2012
08-11-2012

Edycja zbiorcza w AdWords

Wprowadzanie dużych zmian w interfejsie AdWords stało się od teraz łatwiejsze dla wszystkich użytkowników. Przycisk edycji stał się teraz listą rozwijaną, a zmiany na poziomie słowa kluczowego, reklamy, grupy reklam i kampanii można teraz wprowadzać zbiorczo. 

02-10-2012

Import danych z Google Analytics do interfejsu AdWords

Do interfejsu AdWords można teraz importować dodatkowe dane (współczynnik odrzuceń, strony/sesja i średni czas trwania odwiedzin), co oznacza mniejszą potrzebę analizowania niektórych aspektów kampanii w Google Analytics.  

01-10-2012

Nowe narzędzie – Google Tag Manager

Nowe narzędzie - Google Tag Manager (01.10.2012)

Menedżer tagów Google to bezpłatne narzędzie, które konsoliduje tagi witryny za pomocą jednego fragmentu kodu i pozwala zarządzać wszystkim z interfejsu internetowego. Można dodawać i aktualizować własne tagi za pomocą kilku kliknięć, bez konieczności kontaktu z informatykami. Daje to marketerom większą elastyczność i pozwala webmasterom skupić się na innych ważnych zadaniach.

17-09-2012

Budżety wspólne

Budżety wspólne (17.09.2012)

Budżety wspólne to nowa funkcja, która pozwala ustalić jeden budżet dzienny, który jest dzielony przez wiele kampanii na koncie AdWords. Budżety wspólne mogą ułatwić dopasowanie wydatków AdWords do sposobu, w jaki reklamodawca alokuje budżet marketingowy.

22-08-2012

TrueView Ads na urządzeniach mobilnych

TrueView Ads na urządzeniach mobilnych (22.08.2012)

Google wprowadza reklamy wideo TrueView In-Stream na urządzenia mobilne.  

20-06-2012

Nowy wygląd panelu AdWords dostępny globalnie

Nowy wygląd panelu AdWords dostępny globalnie (20.06.2012)

Nowy wygląd upraszcza interfejs dzięki nowo zaprojektowanym menu, zakładkom, nawigacji i przyciskom. Wykorzystano najnowsze technologie internetowe, aby interfejs był bardziej atrakcyjny wizualnie i dynamiczny.

14-06-2012

Skrypty AdWords (wersja beta)

Skryptów można używać do wprowadzania zmian na koncie AdWords lub uruchamiania automatycznych procedur raportowania. Korzystając z JavaScript, można korzystać z danych zewnętrznych, integrując z Arkuszami kalkulacyjnymi Google usługę pobierania adresów URL. Wyniki można również przesłać e-mailem bezpośrednio ze skryptu. 

22-05-2012

Analiza aukcji

Analiza aukcji (22.05.2012)

Raport analizy aukcji umożliwia porównanie udziału w wyświetleniach, średniej pozycji, współczynnika pokrywania się pozycji i procentu na górze strony z innymi reklamodawcami, którzy pojawili się na tej samej aukcji (niekoniecznie z tym samym słowem kluczowym). Pomoże to reklamodawcom określić, kto jest ich konkurencją bez konieczności wielokrotnego wyszukiwania.

24-04-2012

Więcej danych o Wyniku Jakości w AdWords

Dostępne są teraz dodatkowe dane, które pomagają określić ilościowo widoczny wynik jakości w zakresie od 1 do 10 na karcie słów kluczowych interfejsu AdWords. Po najechaniu kursorem na stan słowa kluczowego pojawia się informacja o względnej skuteczności kluczowych składników Wyniku Jakości: oczekiwany współczynnik klikalności, trafność reklamy i jakość strony docelowej. 

24-04-2012

Etykiety AdWords

Etykiety AdWords (24.04.2012)

Google wprowadza etykiety. Od tego tygodnia można organizować słowa kluczowe, reklamy, grupy reklam i kampanie na koncie w grupy niestandardowe, aby szybko i łatwo filtrować i raportować dane, które najbardziej interesują reklamodawcę.

17-04-2012

Zmiana sposobu dopasowywania słów kluczowych w dopasowaniu ścisłym i do wyrażenia

Nie trzeba już uwzględniać błędów pisowni i formularzy w liczbie mnogiej. System dopasuje takie zapytania do ustawionych słów kluczowych w dopasowaniu ścisłym oraz do wyrażenia.

14-02-2012

Ulepszone linki do podstron

Ulepszone linki do podstron (14.02.2012)

Ulepszone linki do podstron (linki do podstron z dwiema liniami opisu pod każdym linkiem) zaczną się wyświetlać automatycznie pod pewnymi kryteriami. Aby się kwalifikować, konto musi zawierać reklamy ściśle powiązane z używanymi linkami do podstron.

2011
02-11-2011

Reklamy wyświetlane pod wynikami wyszukiwania

Reklamy wyświetlane pod wynikami wyszukiwania (02.11.2011)

Reklamy, które były wcześniej wyświetlane w prawej kolumnie, będą w niektórych przypadkach wyświetlane pod wynikami wyszukiwania na dole strony.  

20-10-2011

Dynamiczne reklamy w wyszukiwarce (DSA)

Korzystając z wiedzy Google o zasobach witryny za pomocą technologii indeksowania sieci, reklamodawcy mogą wybrać kierowanie na całą witrynę lub tylko na jej część, a Google automatycznie wygeneruje reklamę i docelowy adres URL na podstawie zapytania i treści na stronie. Do optymalizacji wyników można wykorzystać wykluczające słowa kluczowe i max CPC.

06-09-2011

Sprawdzanie wstrzymanych reklam

Google zaczyna oceniać wstrzymane reklamy w taki sam sposób, w jaki oceniane są aktywne reklamy. Zmiana ta pozwoli wyeliminować niepotrzebne opóźnienia w zatwierdzaniu reklam i ostatecznie zwiększyć możliwości planowania kampanii i zarządzania nimi.

25-07-2011

AdWords Express

AdWords Express (25.07.2011)

Szybszy i prostszy sposób na rozpoczęcie reklamowania się online Po raz pierwszy wprowadzono ten produkt jako Google Boost w październiku ubiegłego roku dla niewielkiej liczby lokalnych firm. AdWords Express ma na celu pomóc lokalnym firmom, które nie są jeszcze reklamodawcami AdWords, tworzyć skuteczne kampanie.

12-07-2011

Kierowanie na tablety

Wcześniej możliwe było kierowanie na iPady pod telefonami komórkowymi, a obecnie opcja została przeniesiona do własnej kategorii. Kategorie kierowania to teraz komputery stacjonarne i laptopy, urządzenia mobilne z pełną przeglądarką i tablety z pełną przeglądarką. Kierowanie zaawansowane obejmuje systemy operacyjne i operatorów. Ustawienia domyślne będą dotyczyć wszystkich tabletów. 

22-03-2011

Kierowanie na lokalizację fizyczną lub lokalizację zainteresowania

Opcje kierowania zmieniają się w zależności od fizycznej lokalizacji użytkownika lub jego lokalizacji zainteresowania.

Daje to reklamodawcom większą kontrolę nad precyzyjnym kierowaniem na miejsca wyświetlania reklam.

10-03-2011

Wykluczające słowa kluczowe w reklamach PLA

Google wprowadza możliwość dodawania wykluczających słów kluczowych w kampaniach PLA. Działają one tak samo, jak w przypadku zwykłych tekstowych reklam w wyszukiwarce. Dodanie wykluczającego słowa kluczowego do grupy reklam lub kampanii oznacza, że reklamy na liście produktów nie będą wyświetlane w przypadku zapytań zawierających to hasło.

03-02-2011

Dłuższe nagłówki reklam

Dłuższe nagłówki reklam (03.02.2011)

W ciągu najbliższych kilku dni reklamy u góry wyników wyszukiwania mogą zacząć wyświetlać pierwszą linię tekstu na końcu nagłówka oddzieloną myślnikiem, aby stworzyć dłuższy nagłówek. Aby tak się stało, każda linia tekstu musi wyglądać jak odrębne zdanie z odpowiednią interpunkcją. 

10-01-2011

Listy wykluczających słów kluczowych

Listy wykluczających słów kluczowych (10.01.2011)

Wykluczające słowa kluczowe mogą być przechowywane na listach i stosowane w wielu kampaniach. Dla agencji, które mają podstawową listę wykluczeń, która ma zastosowanie do prawie wszystkich klientów i kampanii, jest to długo wyczekiwana opcja.

2010
07-12-2010

Wprowadzenie reguł automatycznych

Wprowadzenie reguł automatycznych (07.12.2010)

Nowa funkcja dostępna dla reklamodawców z USA, która pozwala korzystać z całodobowego zarządzania kontem, jednocześnie pozwalając skupić się na innych ważnych sprawach.
Reguły automatyczne umożliwiają tworzenie reguł automatyzujących zmiany stawek, budżetu i stanu określonej części konta (wybrane słowa kluczowe, grupy reklam, kampanie i reklamy), które są uruchamiane w określonym czasie.

01-12-2010

Reklamy video TrueView

Reklamy video TrueView (01.12.2010)

TrueView In-Stream pozwala widzom pominąć reklamę po 5 sekundach, a reklamodawcy płacą, gdy widz obejrzy całą reklamę lub 30 sekund, w zależności od tego, co jest krótsze.

29-09-2010

Odległość od lokalizacji w reklamie mobilnej

Odległość od lokalizacji w reklamie mobilnej (29.09.2010)

Reklamy mobilne wyświetlają teraz informację o odległości, aby pomóc użytkownikom sprawdzić, jak blisko są firmy.

13-09-2010

Eksperymenty kampanii AdWords dostępne globalnie

Po udanym wprowadzeniu na rynek w Stanach Zjednoczonych eksperymenty kampanii AdWords (ACE) zaczynają być wprowadzane na całym świecie. To bezpłatne narzędzie, które ułatwia testowanie i precyzyjny pomiar wpływu zmian słów kluczowych, stawek, grup reklam i miejsc docelowych.

16-08-2010

Nowa funkcja automatycznego określania stawek – Ulepszone CPC

Dla reklamodawców korzystających ze śledzenia konwersji dostępna jest od dziś nowa funkcja o nazwie Ulepszone CPC. Umożliwia ona systemowi AdWords zwiększenie stawki nawet o 30%, jeśli uzna, że ​​szanse na konwersję w tej aukcji są wysokie. Podobnie, jeśli statystyki dla danej aukcji są niskie, może to obniżyć maks. stawkę CPC.

28-06-2010

Nowe rozszerzenie reklamy – oceny sprzedawców

Nowe rozszerzenie reklamy - oceny sprzedawców (28.06.2010)

W reklamach w Google będzie widoczna ocena w skali 1-5. Oceny w postaci gwiazdek są pobierane z Wyszukiwarki produktów Google, która agreguje wyniki z różnych witryn z opiniami w sieci. Aby oceny były widoczne, reklamodawca musi mieć łączny wynik większy niż 4 na i więcej niż 30 opinii.  

11-05-2010

Modyfikator dopasowania przybliżonego w wersji beta

Od dziś dostępny jest nowy typ dopasowania dla reklamodawców z Wielkiej Brytanii i Kanady. Zmodyfikowane dopasowanie przybliżone znajduje się pomiędzy dopasowaniem przybliżonym a dopasowaniem do wyrażenia i jest nowym sposobem na zwiększenie trafności dopasowania przybliżonego, ale nie jest tak ograniczone, jak dopasowanie do wyrażenia. 

26-04-2010

Wycofanie programu Google Advertising Professionals (GAP)

Trwający od dawna (ponad 5 lat) program Google Advertising Professionals przechodzi metamorfozę w celu podniesienia poprzeczki, z trudniejszymi egzaminami mającymi na celu zdobycie wiedzy o najlepszych praktykach zamiast przypominania sobie faktów nauczonych na pamięć. Egzaminy stają się specyficzne dla różnych obszarów wiedzy o AdWords, takich jak wyszukiwanie, wyświetlanie oraz raportowanie i analiza. Dostępny jest również nowy portal, w którym reklamodawcy mogą znajdować kwalifikujące się agencje, a także odznakę, po kliknięciu której można uzyskać status weryfikacji w czasie rzeczywistym. 

15-04-2010

Kierowanie na urządzenia iPad

Długo oczekiwana możliwość kierowania na urządzenia iPad (lub ich wykluczenia) jest teraz dostępna w ustawieniach kampanii.

25-03-2010

Remarketing w AdWords

Umieszczając mały fragment kodu w swojej witrynie, można tworzyć różne listy osób („odbiorców”), na które można następnie kierować odpowiednie reklamy w całej sieci partnerskiej. Dodatkowo można dotrzeć do użytkowników, którzy odwiedzili kanał YouTube reklamodawcy. 

23-03-2010

Raportowanie atrybucji AdWords w wersji beta

Raportowanie atrybucji AdWords w wersji beta (23.03.2010)

Wyszukiwania na początku ścieżki można teraz raportować w AdWords za pomocą nowego raportu o nazwie „Ścieżki wyszukiwania”. Będą one wyszczególniać słowa kluczowe, które były odpowiedzialne za „kliknięcia wspomagane”, a nawet „wyświetlenia wspomagane”, które później skutkowały konwersją. Dzięki tym danym dostępne są również raporty dotyczące długości ścieżki i opóźnienia.

02-03-2010

Nowe rozszerzenie reklamy – rozszerzenia połączeń

Nowe rozszerzenie reklamy - rozszerzenia połączeń (02.03.2010)

W tym tygodniu zostają dodane rozszerzenia numerów telefonów które umożliwiają wyświetlanie numeru telefonu przy tekście reklamy.

28-01-2010

Klikalne numery telefonów

Klikalne numery telefonów (28.01.2010)

Od teraz, jeśli reklamodawca ma numer telefonu w rozszerzeniu lokalizacji, a reklamy są wyświetlane na telefonach komórkowych wyposażonych w przeglądarki internetowe z pełną funkcjonalnością, numery telefonów będą pojawiać się w reklamach. Można sprawdzić, ile połączeń jest odbieranych, klikając listę filtrów i widoków oraz przeglądając „rodzaj kliknięcia”.

2009
11-11-2009

Reklamy AdWords z listą produktów (PLA)

Reklamy AdWords z listą produktów (PLA) (11.11.2009)

Reklamy z listą produktów współpracują bezpośrednio z danymi z kont reklamodawców w Google Merchant Center i wyświetlają reklamy bez użycia słów kluczowych. Dzięki temu nowemu typowi reklamy możliwe jest tworzenie reklam zawierających obrazy, ceny i nazwę sprzedawcy na tysiącach produktów w bardzo krótkim czasie.

09-11-2009

Google przejmuje AdMob

Google ogłasza, że podpisał ostateczną umowę dotyczącą przejęcia AdMob, dostawcy technologii reklam displayowych na telefon komórkowy, za 750 mln USD. Przejęcie ma zwiększyć dotychczasową wiedzę i technologię Google w zakresie reklamy mobilnej, jednocześnie dając reklamodawcom i wydawcom większy wybór w tym rozwijającym się nowym obszarze.

03-11-2009

Linki witryny dla reklam

Linki witryny dla reklam (3.11.2009)

Linki witryny dla reklam to nowa funkcja, której celem jest dostarczanie precyzyjnych linków do odpowiednich części witryny bezpośrednio z reklamy. 

29-10-2009

Nowy typ reklam – Comparison Ads

Nowy typ reklam - Comparison Ads (29.10.2009)

Specjalny rodzaj reklamy, która zachęca użytkowników do przeglądania listy sponsorowanych produktów w ustrukturyzowanym formacie.

Na początek Google wyświetla reklamy dla zapytań związanych z rynkiem kredytów hipotecznych, choć planuje rozszerzyć ich zakres. Reklamy są na razie udostępniane w ograniczonym zakresie i tylko niektórzy użytkownicy w niektórych stanach je widzą.

27-10-2009

Translator Toolkit i Google AdWords

Aby ułatwić i przyspieszyć tłumaczenie, Google dodaje dziś obsługę kampanii AdWords do Google Translator Toolkit, który obejmuje takie narzędzia, jak wyszukiwanie tłumaczeń, słowniki dwujęzyczne i niestandardowe bazy terminologiczne.
Aby przetłumaczyć słowa kluczowe i tekst reklamy, należy przesłać plik AdWords Editor Archive (.AEA) do Narzędzi dla tłumaczy.

23-10-2009

Zaktualizowany interfejs Mojego Centrum Klienta (MCK)

Zaktualizowany interfejs Mojego Centrum Klienta (MCK) (23.10.2009)

Możliwe jest teraz bezpośrednie edytowanie nazw kont, a także możliwość wybierania kont i usuwania jednym kliknięciem bez konieczności zagłębiania się w poszczególne konta.

30-09-2009

Wprowadzenie konwersji po wyświetleniu

Wprowadzone zostają konwersje po wyświetleniu, które mierzą liczbę konwersji, które nastąpiły w ciągu 30 dni od wyświetlenia reklamy, ale bez uzyskania jakichkolwiek kliknięć

08-09-2009

Karta Możliwości – wersja beta

Karta Możliwości - wersja beta (08.09.2009)

Karta Możliwości zostanie rozszerzona na konta w Wielkiej Brytanii, Australii i wszystkich kontach anglojęzycznych w ciągu najbliższych kilku dni. Zawiera ona sugestie dotyczące pomysłów na słowa kluczowe i wysokość budżetu. Na karcie te znajdują się teraz również Narzędzia AdWords.

03-08-2009

Nowe narzędzie – Symulator stawek

Nowe narzędzie - Symulator stawek (3.08.2009)

Nowy symulator stawek użyje danych z ostatnich 7 dni, aby pokazać, o ile więcej/mniej wyświetleń i o ile więcej/mniej kosztowałyby kliknięcia przy innym maksymalnym CPC.

19-05-2009

Więcej danych w raportach wyszukiwanych haseł

Każde zapytanie, które otrzymało kliknięcie i w którym użytkownik nie zablokował swojego odsyłającego adresu URL, będzie wyświetlane w raportach zapytań wyszukiwania. 

14-05-2009

Aktualizacja zasad dotyczących znaków towarowych w USA

Od 15 czerwca 2009 r. reklamodawcy w USA pod pewnymi kryteriami będą mogli używać znaków towarowych w swoich reklamach, nawet jeśli nie są ich właścicielami lub mają wyraźną zgodę na ich używanie. Na przykład, jeśli reklamodawca legalnie sprzedaje produkty na swojej stronie internetowej, dozwolone będzie wyświetlanie reklam tych konkretnych produktów, które zawierają nazwę marki. 

26-03-2009

Nowe wersje próbne interfejsu AdWords

Nowe wersje próbne interfejsu AdWords (26.03.2009)

Wersja beta nowego interfejsu AdWords jest rozszerzana na więcej krajów i języków. Niektóre z najważniejszych cech to:

– nowe wykresy skuteczności na każdej stronie, zakładki dla każdego poziomu struktury kampanii, umożliwiające np. umieszczenie wszystkich grup reklam lub wszystkich słów kluczowych na jednej stronie
– edycja in-line (szybka zmiana maksymalnego CPC, dostosowanie budżetu i inne – teraz można to zrobić bez konieczności ciągłego ładowania nowych stron)
– nowa karta Sieci zawierająca więcej szczegółów na temat miejsc docelowych w sieci partnerskiej

Reklamodawcy mogą przełączać się między starym a nowym interfejsem.

11-03-2009

Nowe kierowanie w sieci partnerskiej

Uruchomiono nową wersję beta, która pozwala reklamodawcom kierować reklamy do użytkowników na podstawie ich zainteresowań.  

04-03-2009

Nowy typ reklam – Expandable Ads

Nowy typ reklam - Expandable Ads (04.03.2009)

Rozpoczynają się testy beta rozwijanych jednostek reklamowych Rich Media w sieci partnerskiej Google. Ten format reklamy może zostać rozszerzony, aby podwoić oryginalny rozmiar reklamy, aby dostarczyć odbiorcom więcej informacji o reklamowanym produkcie. Reklamy rozwijane mogą również zawierać przesyłane strumieniowo wideo lub inne treści mające na celu zaangażowanie użytkowników poprzez interaktywne wrażenia.

13-01-2009

Reklamy lokalne zyskują nowe funkcje

Reklamy lokalne zyskują nowe funkcje (13.01.2009)

Reklamy lokalne zyskują dodatkowe linki dające użytkownikom różne opcje, takie jak „Wyznacz trasę”, „Widok ulicy” i „Zapisz w Moich Mapach”.

2008
08-12-2008

Rozszerzenie reklam AdWords na iPhone’a

Dostępna jest teraz nowa opcja na poziomie kampanii, która rozszerza zasięg reklam tekstowych na urządzenia mobilne wyposażone w przeglądarki internetowe z pełną funkcjonalnością, takie jak T-Mobile G1 i iPhone.

18-11-2008

Narzędzie wyszukiwania słów kluczowych w wersji beta

Narzędzie wyszukiwania słów kluczowych w wersji beta (18.11.2008)

Zamiast próbować odkrywać słowa kluczowe poprzez zgadywanie i kojarzenie z innymi słowami kluczowymi, można wpisać adres swojej witryny i pozwolić Google zasugerować słowa kluczowe.

15-10-2008

Narzędzie do tworzenia reklam graficznych

Narzędzie do tworzenia reklam graficznych (15.10.2008)

Narzędzie do tworzenia reklam displayowych Google umożliwia reklamodawcom łatwe dostosowywanie obrazów, tekstu, kolorów i tła za pomocą interfejsu internetowego. Obecnie ograniczone do USA i Kanady.

13-10-2008

Aktualizacja Optymalizatora konwersji

Optymalizator konwersji obniża próg prowadzenia kampanii ze stawkami CPA do 50 konwersji w ciągu 30 dni (z 200, a pierwotnie 300).

21-08-2008

Aktualizacje Wyniku Jakości w czasie rzeczywistym

Wynik Jakości będzie wkrótce obliczany za każdym razem, gdy zostanie wykonane zapytanie, co zapewni dokładniejsze wyniki. Wynik Jakości w czasie rzeczywistym oznacza, że reklamy nie będą już oznaczane jako „Nieaktywne dla wyszukiwania”, ponieważ ich stan jest stale oceniany. Wynik Jakości reklam obecnie „nieaktywnych dla wyszukiwania” pozostanie niski. Minimalne stawki ofertowe należy zastąpić „stawkami za pierwszą stronę”, co wskazuje na kwotę stawki za dotarcie do pierwszej strony w ostatnich wynikach wyszukiwania.

30-06-2008

Wycofanie Pay Per Action

Optymalizator konwersji nadal umożliwia określanie stawek CPA w sieci wyszukiwania i sieci partnerskiej za pośrednictwem AdWords.

24-06-2008

Nowe narzędzie – Ad Planner

Uruchomienie narzędzie Ad Planner (24.06.2008)

Google Ad Planner (dostępny tylko na zaproszenie) umożliwia reklamodawcom wpisywanie danych demograficznych i witryn powiązanych z określonymi odbiorcami w celu wyświetlenia powiązanych witryn z przydatnymi informacjami o witrynach zarówno w sieci partnerskiej, jak i poza nią.

16-04-2008

Optymalizator witryny wychodzi z wersji beta

Optymalizator witryny, narzędzie Google do testowania i optymalizacji treści, wychodzi z wersji beta. Narzędzie jest obecnie dostępne dla wszystkich użytkowników, by mogli przeprowadzać testy na wielu odmianach i poprawiać współczynnik konwersji swojej witryny.

06-03-2008

Czas wczytywania strony jako czynnik składowy Wyniku Jakości

Google ogłasza, że szybkość wczytywania się strony będzie elementem składowym Wyniku Jakości. Tym zachęca reklamodawców, aby zwracali większą uwagę na kwestie szybkości witryny internetowej.

23-01-2008

Kierowanie demograficzne w sieci partnerskiej w wersji beta

Uruchomiono kierowanie demograficzne w sieci partnerskiej w wersji beta. Można teraz zmienić stawki oraz wstrzymać wyświetlanie reklam dla profili demograficznych w niektórych witrynach, które znają profile swoich odbiorców.

2007
03-12-2007

AdWords Local PlusBox

AdWords Local PlusBox (03.12.2007)

Wprowadzony zostaje moduł AdWords Local PlusBox, który wyświetla więcej informacji geograficznych dla reklamy lokalnej, która pojawia się na najwyższej pozycji nad wynikami wyszukiwania Google. Gdy użytkownicy zobaczą Local PlusBox i kliknie go, reklama rozwija się, zawierając mapę, adres, instrukcje dojazdu i numer telefonu, oprócz nazwy lokalizacji, która pojawia się pod ostatnim wierszem ogłoszenia.

24-09-2007

Optymalizator konwersji w wersji beta

Optymalizatora konwersji można używać w sieci wyszukiwania i sieci partnerskiej, w przeciwieństwie do wersji beta Pay Per Action, która została wprowadzona w marcu. Witryna musi korzystać ze śledzenia konwersji AdWords i należy zgromadzić minimum 300 konwersji w ciągu ostatnich 30 dni. Reklamodawca ustawia maksymalną stawkę CPA, a AdWords automatycznie dostosowuje stawki za słowa kluczowe, aby spróbować osiągnąć maksymalny poziom CPA (bez gwarancji jego osiągnięcia).

19-09-2007

Nowy format reklam – Google Gadget Ads

Nowy format reklam - Google Gadget Ads (19.09.2007)

Google Gadget Ads to nietradycyjne jednostki reklamowe z interaktywnymi funkcjami multimedialnymi, które umożliwiają reklamodawcom elastyczne kierowanie do odbiorców za pomocą regularnych aktualizacji w ramach jednostki reklamowej. Samym użytkownikom umożliwiają  interakcję z treścią reklamy.

13-08-2007

Pierwsze reklamy na YouTube

Pierwsze reklamy na YouTube (13.08.2007)

Pierwsze reklamy były półprzezroczystymi banerami, które pojawiały się w dolnych 20% filmów. Nałożone reklamy pojawiały się po około 10-15 sekundach w filmie. Jest to pierwsza odpowiedź Google na pytania o to, w jaki sposób gigant wyszukiwania zarabiałby na swojej witrynie wideo.

08-08-2007

Funkcja podglądu reklam (Ad Preview Tool)

Pojawia się narzędzie, za pomocą którego reklamodawcy mogą w szybki i łatwy sposób sprawdzić czy ich reklamy wyświetlają się w konkretnych lokalizacjach bez wpływu na liczbę wyświetleń jakie są generowane przez to narzędzie.

13-04-2007

Google przejmuje DoubleClick

Google przejmuje DoubleClick (13.04.2007)

Google przejmuje firmę DoubleClick, która umożliwia efektywne kierowanie reklamy w wyszukiwarce oraz sieci reklamowej przy precyzyjnych metodach kierowania reklam.

20-03-2007

Nowy model – Pay Per Action

Model cenowy jest ograniczony do sieci partnerskiej, a reklamodawcy muszą wybrać działanie, skonfigurować śledzenie konwersji, utworzyć reklamę i ustawić żądaną stawkę CPA. Opcja dostępna tylko w USA.

21-02-2007

Kolumna Wynik Jakości oraz usprawnienie jego działania

Wprowadzone zostają kolumny dotyczące Wyniku Jakości. Pojawiają się minimalne stawki dla nowych słów kluczowych, które nie mają historii w ekosystemie AdWords.

30-01-2007

Funkcja dostosowywania kolumn

Funkcja dostosowywania kolumn (30.01.2007)

Można teraz skorzystać z funkcji dostosowywania kolumn, aby wybrać kolumny, które reklamodawca chce wyświetlić. Należy wybrać nowy link „Dostosuj kolumny” na stronie Podsumowanie kampanii, Szczegóły kampanii i/lub Szczegóły grupy reklam i wskazać, którą kolumnę ukryć. Wybrana kolumna natychmiast przestanie się wyświetlać i pozostanie ukryta, dopóki reklamodawca nie zdecyduje się ją odkryć.

22-01-2007

Narzędzie do wykluczania witryn

Można teraz wykluczyć nieograniczoną liczbę witryn za pomocą narzędzia Wykluczanie witryn w sieci partnerskiej. Wcześniej istniało ograniczenie tylko do 500 wykluczeń.

2006
16-06-2006

Harmonogram reklam

Harmonogram reklam (16.06.2006)

Google udostępnia harmonogram reklam, zaawansowaną funkcję zarządzania kampanią, która umożliwia określenie czasu wyświetlania reklam.
Harmonogram wyświetlania reklam pozwala dokładnie określić Google, kiedy reklamodawca chce wyświetlać reklamy. Bardziej zaawansowani użytkownicy mogą automatycznie modyfikować swoje stawki w oparciu o pory dnia i cykle dnia tygodnia w skuteczności kampanii.

22-05-2006

Reklamy video typu click-to-play

Reklamy video typu click-to-play (22.05.2006)

W panelu AdWords pojawiają się reklamy typu click-to-play. Po załadowaniu strony widoczny będzie tylko statyczny obraz; film nie rozpocznie się, dopóki użytkownik go nie zainicjuje. Będzie mógł przesunąć wideo do przodu, wstrzymać, dostosować głośność lub przejść do witryny reklamodawcy.

31-03-2006

Nowy format reklamy – Local Business Ads

Nowy format reklamy - Local Business Ads (31.03.2006)

Początki reklam lokalnych. Można je utworzyć w istniejących grupach reklam i są one powiązane z wykazami firm w lokalnym centrum biznesowym.

16-03-2006

Łatwiejsze tworzenie nowych kampanii

Łatwiejsze tworzenie nowych kampanii (16.03.2006)

Pojawia się możliwość wybrania jednej z istniejących kampanii z nowego rozwijanego menu, aby utworzyć zupełnie nową kampanię ze wstępnie skonfigurowanymi zaawansowanymi ustawieniami istniejącej kampanii.

10-03-2006

Początki kierowania demograficznego w sieci partnerskiej w USA

Integracja danych z comscore z witrynami w sieci partnerskiej w USA. Można teraz wybrać 22 różne dane demograficzne, aby dostosować witryny, w których reklamodawca chce wyświetlać reklamy. Dane demograficzne obejmują wiek, płeć, pochodzenie etniczne i dochód gospodarstwa domowego.

01-02-2006

Wprowadzenie Edytora AdWords w wersji beta

Wprowadzenie Edytora AdWords w wersji beta (01.02.2006)

Pojawia się aplikacja komputerowa, która umożliwia pobieranie kont AdWords i pracę nad nimi w trybie offline. Póki co w zamkniętej wersji beta.

2005
21-11-2005

Oddzielne stawki dla sieci partnerskiej

Możliwość stosowania oddzielnych stawek dla sieci wyszukiwania i sieci partnerskiej.  

15-11-2005

Integracja Google Analytics z AdWords

Integracja Google Analytics z AdWords (15.11.2005)

W interfejsie AdWords dostępna jest zakładka „Analiza”, dzięki czemu nie trzeba opuszczać AdWords, aby przeglądać raporty analityczne.

18-10-2005

Zaktualizowanie loginów AdWords do Kont Google

Wszystkie logowania za pomocą konta AdWords będą musiały odbywać się za pośrednictwem konta Google.

12-10-2005

Kierowanie na sekcje witryny

Pojawia się możliwość kierowania reklam na konkretne sekcje witryny w sieci partnerskiej.

09-09-2005

Powstaje narzędzie My Change History

Strona Narzędzia AdWords zawiera teraz link do narzędzia Moja historia zmian, które pozwala sprawdzić, co się zmieniło, kiedy i przez kogo.

16-08-2005

Wprowadzenie Wyniku Jakości

Zostaje wprowadzony Wynik Jakości jako wyznacznik minimalnych stawek. Jeśli maksymalne CPC przekroczy ten poziom, słowo kluczowe stanie się aktywne. Znikają stare stany słów kluczowych: „normalny”, „w okresie próbnym”, „oczekujące” i „wyłączone”.

21-07-2005

Hierarchia kont MCK

Można teraz utworzyć hierarchiczny system AdWords, łączący ze sobą wiele kont MCK.

06-07-2005

Find/Edit Ad Text Tool

Find/Edit Ad Text Tool (06.07.2005)

Narzędzie pozwala szybko lokalizować i edytować reklamy w wielu kampaniach. Można je znaleźć w sekcji „Narzędzia” na koncie AdWords.

29-06-2005

Kredyty promocyjne Google dla specjalistów ds. reklamy dostępne poza USA

Kredyty promocyjne AdWords są przyznawane specjalistom w ramach programu Google Advertising Professionals we Francji, Włoszech, Niemczech, Hiszpanii, Holandii i Wielkiej Brytanii. Jednocześnie zyskują oni możliwość to przystąpienia do egzaminów w jednym z 6 języków.

29-06-2005

Utworzenie Mojego Centrum Klienta (MCK)

Reklamodawcy mogą tworzyć zupełnie konta bezpośrednio z konta zbiorczego zwanego Moim Centrum Klienta.

16-06-2005

Kierowanie na witryny

Słowa kluczowe przestają być jedynym sposobem kierowania w sieci partnerskiej. Kierowanie na witryny pozwala teraz reklamodawcy wybrać określone witryny, w których mają się pojawiać jego reklamy.

27-01-2005

AdWords API

Google uruchamia interfejs API AdWords, bezpłatną funkcję Google AdWords w wersji beta, która umożliwia programistom tworzenie programów komputerowych współpracujących bezpośrednio z systemem AdWords. Interfejs API AdWords jest przeznaczony dla programistów reprezentujących reklamodawców doświadczonych technologicznie oraz z ekosystemu stron trzecich.

14-01-2005

Aktualizacja zasad AdWords dla podmiotów stowarzyszonych

Zasady AdWords zostają zaktualizowane, aby wyświetlać tylko jedną reklamę podmiotom stowarzyszonym i firmom macierzystym korzystającym z tego samego wyświetlanego adresu URL na zapytanie. Tym samym rozwiązany zostaje problem z kilkoma reklamy na stronie wyników wyszukiwania, które prowadziły do tej samej witryny.

2003
18-06-2003

Uruchomienie sieci partnerskiej

Nowa opcja samoobsługi w programie Google AdSense, który umożliwia wydawcom witryn wyświetlanie reklam precyzyjnie dopasowanych do treści ich poszczególnych stron internetowych. Dzięki Google AdSense wydawcy wyświetlają w swoich witrynach reklamy tekstowe Google AdWords, a Google płaci im za kliknięcia tych reklam. W tym czasie liczba reklamodawców wynosi około 100.000.

2002
20-02-2002

Adaptacja modelu cost-per-click

Reklamodawcy płacą kwoty za faktyczne kliknięcia w reklamę, w ramach AdWords Select (TM), zaktualizowanej wersji samoobsługowego systemu reklamowego AdWords z wieloma nowymi ulepszeniami. Reklamy Google Premium będą nadal wyceniane na podstawie CPM (kosztu tysiąca wyświetleń).

2000
23-10-2000

Uruchomienie systemu Google AdWords

Uruchomienie systemu Google AdWords (23.10.2000)

Google uruchamia swój „samoobsługowy program reklamowy”, początkowo w wersji beta obejmującej około 350 firm. Wśród głównych funkcjonalności wymienione zostają: natychmiastowa widoczność reklam, narzędzie podglądu reklam, nieograniczona liczba reklam do utworzenia, zaawansowane kierowanie po słowach kluczowych, raportowanie online, informacje zwrotne w czasie rzeczywistym o skuteczności reklam. Reklamy wyświetlają się tylko po prawej stronie i płatność zaczyna się od 10USD za 1000 wyświetleń (model CPM) za najniższe pozycje, 12USD za pozycje pośrodku oraz 15USD za pozycje topowe.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Cześć!

Potrzebujesz pomocy przy kampanii Google Ads?

Napisz do mnie i sprawdź jak mogę Ci pomóc :)

➡️KONTAKT⬅️

This will close in 40 seconds