Blog

Czego się dziś nauczysz?

Jeśli prowadzisz w Google Ads dynamiczną kampanię w wyszukiwarce (Dynamic Search Ads - DSA), zapewne zastanawia się jaki konkretnie nagłówek pojawia się w reklamie tego typu. Jest on tworzony automatycznie i nie mamy bezpośredniego wpływu na jego treść. Niemniej pewne możliwości jego optymalizacji mamy, o czym przeczytasz poniżej. Pokażę Ci również, gdzie sprawdzić konkretną treść takiego nagłówka. Dynamiczne reklamy w wyszukiwarce - jak sprawdzić wyświetlany nagłówek

Google coraz mocniej naciska w kwestii stosowania dopasowania przybliżonego, które ma przynosić lepsze rezultaty kampanii. Takie komunikaty widzimy również w rekomendacjach na kontach Google Ads. Niestety dopasowanie te niesie ze sobą konieczność większego skupienia na wykluczeniach, ponieważ nierzadko reklama pojawia się po frazach, które nie są trafne. Zdarza się również, że wiele fraz pasuje bardzo dobrze do oferowanego produktu/usługi. W tym wpisie chciałbym przedstawić rozwiązanie, które pozwoli Ci wyświetlić reklamy tylko na synonimy słów kluczowych oraz frazy pokrewne. Dopasowanie przybliżone - jak wyświetlić reklamy tylko na synonimy i frazy pokrewne

Google mocno promuje automatyczne strategie ustalania stawek oraz tzw. kampanie inteligentne, w których w zasadzie wystarczy dodać reklamę, określić podstawowe ustawienia, a system znajdzie za nas potencjalnych klientów. Brzmi idealnie, ale praktyka często pokazuje co innego, dlatego lepiej jest dokładnie sprecyzować swoją grupę docelową i do niej skierować odpowiedni przekaz. Takie działanie sprawdzi się nie tylko w akacjach promocyjnych.

Kampanie Google Ads (AdWords) dla sklepów internetowych należą do najbardziej czasochłonnych pod względem optymalizacji i zarządzania. W wypadku dużego oraz zróżnicowanego asortymentu mało realne staje się ręczne zarządzanie stawkami i tekstami reklam lub chociażby sprawdzanie, czy reklamowany produkt faktycznie jest nadal dostępny w ofercie. Z pomocą przychodzi wiele opcji oferowanych przez system Google Ads (AdWords), które pozwalają usprawnić i zautomatyzować pracę.

Remarketing kojarzy się głównie z natrętną reklamą, która potrafi śledzić nas w nieskończoność, często nawet po dokonaniu przez nas zakupu. Istnieje jednak rodzaj remarketingu, który ma bardziej subtelną formę, a potrafi być skuteczniejszy. Mowa o RLSA (z ang. remarketing lists for search ads), czyli o listach remarketingowych dla reklam w wyszukiwarce. Jak odpowiednio je wykorzystać? O tym przeczytasz w tym artykule.

 

System Google AdWords postrzegany jest bardzo często jako jedno z głównych i podstawowych narzędzi umożliwiających dotarcie do potencjalnego klienta. Niewątpliwie tak jest, ale problem pojawia się w sytuacji, kiedy próbujesz dotrzeć do odbiorcy na rynku niszowym. Zwykła kampania kierowana na słowa kluczowe nie spełnia swojej funkcji, ponieważ mocno ogranicza ją status słów kluczowych – mała liczba wyszukiwań. Jak mimo to wykorzystać możliwości systemu AdWords, aby dotrzeć do właściwego odbiorcy? O tym przeczytasz w tym artykule.

W lutym tego roku nastąpiły znaczące zmiany w wyświetlaniu reklam AdWords w wyszukiwarce Google. Prawa kolumna reklam została na stałe usunięta z wyników wyszukiwania, a liczba jednostek reklamowych wyświetlanych nad wynikami organicznymi zwiększyła się z trzech do czterech. Jak ta sytuacja wpłynęła na reklamodawców oraz sposoby prowadzenia kampanii?

Kampanie Google AdWords często mają złożone struktury, a optymalizacja wymaga analizy wielu elementów, by docelowo osiągnąć zamierzone efekty. Głównymi wskaźnikami, na jakie zwykle zwraca się uwagę są liczba kliknięć lub wyświetleń, współczynnik konwersji oraz liczba i wartość samych konwersji. Natomiast często w analizie pomijane są mniejsze elementy, które są również bardzo ważne. Jednym z nich jest współczynnik klikalności, którego znaczenie i sposób poprawy opisany jest poniżej.

CTR - Click Through Rate

<